Davidová sahala v masáku v Anterselvě po medaili, skončila na slušném pátém místě

Konečně se mohl český biatlon dočkat první medaile v této sezóně biatlonového Světového poháru. Mohla se o ni postarat v sobotním závodě s hromadným startem v italské Anterselvě Markéta Davidová, která byla po poslední střelbě dkonce i třetí v průběžném pořadí a i když ji pak předjely dvě biatlonistky, stéměř do samotného závěru byla v ontaktu s medailovými pozicemi. Ke konci ale už české závodnici tolik nejely lyže a i proto nakonec skončila na pátém místě. I s tím ale můžou být rozhodně čeští sportovní fanoušci spokojeni.

Markéta Davidová
doporučujeme

Závod, kterého se zúčastnilo třicet nejlepších závodnic z celkové klasifikace, začala česká biatlonistka Markéta Davidová střelbou s ednou chybou, přestože většina biatlonistek ze startovního pole odstřílela první střelbu vleže čistě. Poté, co česká závodnice tedy musela absolvovat jedndo trestné kolo, figurovala na průběžném 23. místě s tím, že na čelo závodu ztrácela půlminutu. V tu chvíli se na čele ocitala německo-norská dvojice Herrmannová-Röiselandová.

Po druhé ležce zbylo pouze devět závodnic z celého startovního pole, které si udržely čistou střelbu. České fanoušky pak svou čistou střelbou potěšila i Davidová. Díky tomu se tak dostala na 18. příčku a začal tím tak vzestup české reprezentantky. Protože Davidová jako již tradičně na lyžích předváděla výtečný běh, posouvala se postupem času čím dál blíže k čelu závodu. V polovině závodu byla rázem třináctá.

Na řadu přišla první střelba vestoje a po ni už zbylo jen kvarteto biatlonistek, které se mohly pyšnit čistou střelbou a shodou okolností se jednalo hned o dvě Rusky Mironovová a Pavlovová a o dvě Němky Preussová a Hinzová. Tyto závodnice pak byly pronásledovány s odstupem Norkou Röiselandovou, Hannaou Öbergovou ze Švédska a Rakušankou Hauserovou.

O tom, kdo bude nakonec vítězkou tohoto závodu, nerozhodla ani poslední střelba, kde se hned dvakrát netrefila dosud vedoucí Ruska Mironovová jedoucí si pro životní výsledek a tedy z boje o medaili vypadla. S čelem závodu byla v tu chvíli rázem v kontaktu Francouzka Simonová, které ji k tomu pomohl především její výborný běžecký čas. Ten totiž měla ze všech závodnic nejlepší a byla tak na trati rychlejší dokonce než i Norky. Čistou střelbu pak zaznamenala na poslední střelbě bezchybnou střelbu i DAvidová, která tak díky tomu stadion opouštěla na třetím místě.

Jenže právě za ní se hnala Francouzka Simonová s Němkou Preussovou, na prvních dvou místech figurovaly Hanna Öbergová s Hauserovou a tak se tedy v posledním kole o medailové poziice ucházelo hned pět batlonistek včetně Markéty Davidové. Bohužel té ale docházely postupně síly, navíc ji zřejmě nejely lyže, tak jak by si představovala a ještě než se dostala na cílovou rovinku, ztratila kontakt i se čtvrtou unikající Preussovou.

Přesto konečné páté místo může i tak české fanoušky hřát u srdce, neboť se tak jedná o druhý nejlepší výsledek sezóny. O ten dosud nejlepší v této sezóně se postala z českého pohledu opět Davidová a to před Vánocemi v Hochfilzenu. Tam v masáku sončila na čtvrté pozici.

Světový pohár biatlonistek v Anterselvě - 12,5 km žen s hromadným startem:

1. Simonová (Francie) 37:05,5 (3)
2. H. Öbergová (Švédsko) +0,2 (1)
3. Hauserová (Rakousko) +3,5 (1)
4. Preussová (Německo) +9,0 (1)
5. Davidová (ČR) +17,6 (1)
6. Mironovová (Rusko) +29,3 (2)
7. Röiselandová (Norsko) +35,8 (3)
8. Eckhoffová (Norsko) +43,4 (4)

Stav Světového poháru (po 15 z 26 závodů):

1. Eckhoffová (Norsko) 625
2. Röiselandová (Norsko) 617
3. H. Öbergová (Švédsko) 616
4. Wiererová (Itálie) 509
5. Hauserová (Rakousko) 490
6. Preussová (Německo) 490
7. Alimbekovová (Bělorusko) 448
8. E. Öbergová (Švédsko) 443

----

10. Davidová (ČR) 404
58. Puskarčíková (ČR) 40
59. Charvátová (ČR) 37
66. Jislová (ČR) 21

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zlato z MS pro český biatlon. Bezchybná Davidová ovládla vytrvalostní závod

16.02.2021 14:57 Aktualizováno Český biatlon slaví zisk první medaile na probíhajícím mistrovství světa ve slovinské Pokljuce.…

MS v biatlonu: Nejhorší sprint v historii! Všem čtyřem Češkám se totálně…

13.02.2021 18:17 Na sobotní závod v rámci letošního biatlonového světového šampionátu, jenž se v těchto dnech koná…

Nové Město na Moravě slaví úspěch. SP v biatlonu tam bude i v letech 2023,…

12.02.2021 17:27 Pokud to situace kolem koronavirové pandemii bude dovolovat, čeští sportovní, a zvláště pak ti…

Sáblíková slaví zisk další cenné medaile! Na MS na trojce si dojela pro…

11.02.2021 19:18 Po čtvrtečním dni je medailová sbírka rychlobruslařky Martiny Sáblíkové zase o další cenný kov…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama