Ledecká přešla z lyží na snowboard a hned zvítězila. Opanovala paralelní obří slalom

Po několika měsících a po úvodu nové sezóny Světového poháru zimních sportů, který začala na lyžích, se zase vrátila Ester Ledecká na snowboard, se kterým se tak zúčastnila prvního podniku Světového poháru ve snowboardingu paralelního obřího slalomu v Cortině d´Ampezzo. Tam nejen že dominovala v kvalifikiaci, tam ovládla i celý hlavní závod.

Ester Ledecká

Na snowboardu si tak tedy v sobotu Ledecká dojela pro svůj již devatenácrý triumf ve Světovém poháru a když k tomu ještě přičteme jeden jej triumf na lyžích, šlo tedy o její jubilejní dvacáté vítězství. Tím tak překonala rekord na sněhu, který dosud držela již bývalá běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová. "Jsem šťastná, byl to skvělý závod. Organizátoři odvedli skvělou práci, obě tratě byly podobné. Byla zábava tady jezdit," tryskala radostí po závodě česká reprezentantka Ledecká.

Není ani divu. Vždyť naposledy v lednu letošního roku se tato česká sportovkyně představila na snowboardu. Tehdy v Rogle vyhrála a nyní v prosinci ukázala, že jí tak dlouhá pauza nikterak nepoznamenala.

V Cortině byla její první překážkou rakouská soupeřka Daniela Ulbingová, nad kterou v polovině trati vedla jen těsně. Protože ale Rakušanka později podjela jednu z branek, Ledecká tak měla triumf v prvním kole v kapse. V následném čtvrtfinále jela proti Švýcarce Julii Zoggové a v semifinále pak o pouhých osmnáct setin dokázala porazit Němku Ramonu Hofmeisterovou, která obhajuje v této sezóně celkové vítězství ve Světovém poháru.

A tak se tedy mohli čeští fanoušci těšit na finálovou jízdu, v níž Ledecká narazila na další Němku, tentokráte na Selinu Jörgovou. Tu porazila už větším rozdílem, konkrétně o 86 setin.

Pro dvojnásobnou českou olympijskou vítězku z Pchjongčchangu 2018 je to již čtvrté vítězství, které se událo v tomto známém italském středisku. Třikrát tady zvítězila v paralelním obřím slalomu a jednou pak ještě v paralelním slalomu. Mimochodem, právě paralelní obří slalom je pro Ledeckou nejoblíbenější disciplínou na snowboard, neboť ve Světovém poháru právě v této disciplíně v minulosti triumfovala už sedmnáctkrát.

Co se týče dalších českých reprezentantů a reprezentantek, tak mezi ženami se vedle Ledecké tohoto podniku zúčastnila ještě Zuzana Maděrová. Ta však byla už v kvalifikaci diskvalifikována. Mezi muži se představila dvojice Adam Počínek a Viktor Brůžek, ale oba dva nepostoupili už z první kvalifikační jízdy.

Úvodní závod SP ve snowboardingu v Cortině d'Ampezzo - paralelní obří slalom (12.12.2020):

Muži: 1. Fischnaller, 2. March (oba It.), 3. Karl (Rak.).

Ženy: 1. Ledecká (ČR), 2. Jörgová, 3. Hofmeisterová (obě Něm.)

Skoky na lyžích přicházejí o svého rekordmana. Schlierenzauer ukončil…

21.09.2021 12:01 Fanoušci skoků na lyžích už od příští sezóny Světového poháru v tomto zimním sportu, tedy od sezóny…

Související:

Právě se děje

reklama