Bell a americká armáda pokročily ve vývoji V-280 Valor a v modernizaci letectví

Bell Textron Inc., dceřiná společnost Textron Inc. (NYSE: TXT), a americká armáda se dohodly na podmínkách druhé fáze zakázky v oblasti konkurenčního předvedení a snižování rizik (CD&RR), kterou Bell získal v březnu loňského roku v programu Future Long-Range Assault Aircraft (FLRAA). Nová dohoda představuje důležitý milník a je v souladu s programem pokračující modernizace armády. Osvědčený konvertoplán V-280 Valor se posouvá od letounu, který disponuje bezkonkurenční rychlostí a vysokou úrovní přežít, směrem k bezpečnému zbraňovému systému podporujícímu společné operace po celém světě.

Bell a americká armáda pokročily ve vývoji V-280 Valor

„Jedná se o další významný krok a jsme mimořádně hrdí na úzkou spolupráci s armádou, při které měníme náš osvědčený stroj na vysoce schopný a udržitelný zbraňový systém FLRAA," řekl Keith Flail, výkonný viceprezident Advanced Vertical Lift Systems ve společnosti Bell. „Na základě výzkumu, designu a důkladných letových zkoušek spolu s kolegy z týmu Valor pokračujeme v optimalizaci platformy V-280 a to s cílem zajistit armádě vynikající užitné vlastnosti."

V průběhu první fáze CD&RR poskytl Bell podrobné informace týkající se designu V-280, údaje o studii proveditelnosti definující provozně relevantní schopnosti a provedl obchodní studie pomocí modelového systémového inženýrství. Poté, co armáda definuje svoje programové požadavky, což je naplánované na rok 2022, bude následovat druhá fáze programu.

Při vývoji stroje V-280 předvedl Bell bezprecedentní výkon a úspěšně dokončil jeho design, konstrukci i testovací program. Od prvního letu v roce 2017 prošel tým V-280 dlouhým programem náročných a přísných letových zkoušek, během nichž stroj překonal160 zkušebních letů v délce přes 200 hodin. Letové zkoušky poskytly cenné údaje sloužící k ověření vlastností digitálních modelů i výkonu stroje.

img-responsive

V-280 Valor | foto: Bell helicopter

S postupem a vývojem projektu FLRAA společnost Bell zachovává svůj holistický přístupu týkající se přechodu V-280 na zbraňový systém, který zajistí výjimečný výkon a zároveň bude po celou dobu jeho životnosti cenově dostupný. Od samého počátku je návrh konvertoplánu V-280 Valor založen na myšlence efektivity – použít zjednodušené a vysoce spolehlivé návrhy, dodržovat armádní požadavky MOSA (Army Modular Open Systems Approach), snížit náklady na údržbu, a naopak navýšit spolehlivost stroje. Při vývoji Bell využil pokročilé technologie a nově vznikající programy, které vnesou komplexní pohled na digitální modely, zpracování a analýzu. Tato metodika snížila programové riziko, zlepšila výsledky údržby během celého životního cyklu a zvýšila cenovou dostupnost programu.

„Tento stroj není pouze projektem inženýrským a technickým. Konvertoplán V-280 poskytuje kritickou a prověřenou schopnost, která je pro americkou armádu velmi důležitá. Díky vylepšené rychlosti, dosahu, všestrannosti a udržitelnosti současné flotily těchto strojů se jí bude lépe dařit radikálním způsobem odradit protivníky. Program poskytl jasný důkaz toho, že pro armádu stroj V-280 nabízí transformační řešení na poli útočných letadel dlouhého doletu s vylepšeným zbraňovým systéme,“ dodal Ryan Ehinger, viceprezident a programový ředitel pro FLRAA ve společnosti Bell.

Vývoj Windows zahájil Microsoft před 40 lety, nejrozšířenější jsou …

23.06.2021 06:58 Operační systém Windows přinesl americké počítačové firmě Microsoft, kterou v roce 1975…

Evropský zelený hackathon vyhrála aplikace pro delší životnost nábytku

13.06.2021 15:31 V sobotu 12. června se v Praze uskutečnilo finále hackathonu Greenhack, největší zelené inovační…

ESA pošle sondu k Venuši, aby zkoumala, proč je nehostinná a není jako Země

10.06.2021 18:07 Evropská kosmická agentura (ESA) vybrala sondu, kterou na počátku 30. let hodlá vyslat k Venuši.…

Vrtulník Ingenuity na Marsu je podle NASA zřejmě v pořádku

06.06.2021 17:05 Vrtulníček Ingenuity americké vesmírné agentury NASA je po určitých problémech při šestém letu na…

Nadzvukové létání se vrací. United Airlines koupí 15 letadel Overture

03.06.2021 21:37 Americká letecká společnost United Airlines sází na nadzvukové cestování. Od firmy Boom technology…

Ingenuity opět vzlétne příští týden. Poletí dál, déle a rychleji

20.05.2021 10:44 Malý vrtulník Ingenuity americké vesmírné agentury NASA poletí na Marsu znovu příští týden. Při…

Kolem Země je 7000 tun vesmírného odpadu, tvrdí ruský vědec

18.05.2021 12:50 V současné době krouží kolem Země na 7000 tun vesmírného smetí a 3000 tun funkčních kosmických…

Související:

Právě se děje