Spoléhat se na vakcínu proti covid-19? Průkopník v oblasti HIV lidstvo varuje

Uznávaný vědec ze Spojených států ve středu oznámil, že lidé se vakcíny proti viru SARS-CoV-2 nemusí nikdy dočkat. Ačkoliv vědec uznal, že vakcína může být vyvinuta, tak o její účinnosti pochybuje. „S tím bych moc nepočítal,“ řekl vědec.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Vakcína? Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

William Haseltine je známý svou průkopnickou prací o viru HIV, resp. onemocnění AIDS, a lidském genomu. Založil dvě výzkumná oddělení týkající se rakoviny a HIV/AIDS a je také zakladatelem několika biotechnologických společností včetně Cambridge Biosciences a Institutu pro výzkum virů.

„Neposlouchejte politiky, kterým jde jen o znovuzvolení. Vakcína možná bude, ale je to nepravděpodobné, protože pokaždé když se lidé pokusili vyrobit vakcínu proti SARS nebo MERS, nebyla účinná,“ řekl vědec pro deník Guardian.

Vědec uvedl, že vakcíny vyvinuté proti jiným typům koronavirů nedokázali zabránit vniknutí nákazy do těla pomocí sliznice, která i nadále zůstala nechráněna, a dodal, že ačkoliv testování na zvířatech potvrdilo snížení virové zátěže, virus se v těle stále nacházel.

Na tvrzení americké biotechnologické společnosti Moderna, že mají pozitivní výsledky v oblasti testování na lidech, vědec prohlásil, že se jedná o ekvivalent generálního ředitele společnosti, který oznámil příznivou zprávu o výdělcích, aniž by k tomu měl finanční údaje.

Podle Haseltina je nejlepší způsob, jak vyhrát v boji proti pandemii, hygiena a sledování šíření infekce společně s přísnou karanténou. Také vyjádřil svůj názor, podle kterého USA, Rusko a Brazílie neudělali maximum, aby šíření viru SARS-CoV-2 zabránili, ve srovnání např. s Jižní Koreou nebo Tchaj-wanem. Podle Haseltina mělo USA „násilně“ izolovat všechny osoby a tím zamezit nekontrolovatelnému šíření.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová studie srovnala covid-19 s chřipkou. Výsledky jsou jednoznačné, tvrdí…

25.05.2020 22:04 Aktualizováno Američtí vědci zkoumali míru úmrtnosti u covid-19 a srovnali ji s chřipkou. Tvrdí, že podle…

Vědci objevili velmi zvláštní druh zvířete. Zřejmě je jediný na světě

25.05.2020 22:01 Aktualizováno Záběry pořízené kamerovým štábem, který měl pro BBC natočit sérii dokumentů o divočině, odhalily…

Virem SARS-CoV-2 se nakazí spíš dospělý než dítě, ukazují data

25.05.2020 15:55 Předběžná studie britských vědců, která má pomoci při debatě, zda znovu otevřít školy uvádí, že…

Olomoučtí vědci vyvinuli speciální nanokuličky, pomáhají odhalit covid-19

25.05.2020 14:03 Olomoučtí vědci vyvinuli miniaturní částice s magnetickým jádrem a tenkou křemennou slupkou na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy