Anders Breivik

Breivik, Anders

Terorista Breivik znovu žaluje vládu kvůli podmínkám věznění

Norský pravicový extremista Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při teroristickém útoku v metropoli Oslu a okolí zabil 77 lidí, se rozhodl znovu podat žalobu na norskou vládu s cílem vymoci si ukončení samovazby. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na norská média.
Breivik, Anders

Propuštění Breivika by bylo nezodpovědné experimentování, řekl soud

Norský odvolací soud dnes odmítl přezkoumat žádost norského pravicového teroristy Anderse Behringa Breivika o podmínečné propuštění z vězení. Soud podle agentury AFP uvedl, že jeho propuštění by bylo "nezodpovědné experimentování". Soud první instance žádost zamítl už na začátku února.
Anders Breivik.

Norský soud zamítl Breivikovu žádost o podmínečné propuštění

Norský soud dnes zamítl žádost krajně pravicového teroristy Anderse Behringa Breivika, který v roce 2011 zabil 77 lidí a který nyní chtěl dosáhnout podmínečného propuštění. Podle verdiktu soudu v Telemarku musí zůstat ve vězení, protože je nadále nebezpečný, uvedly tiskové agentury.
Breivik, Anders

Breivik je stále velmi nebezpečný, uvedla u soudu státní zástupkyně

Norská státní zástupkyně dnes prohlásila, že krajně pravicový terorista Anders Behring Breivik, který v roce 2011 zabil 77 lidí, je stále "velmi nebezpečný člověk". Není proto vhodným kandidátem na podmínečné propuštění po deseti letech vězení, o které v souladu s norskými zákony požádal. Dneškem končí třídenní soudní slyšení ohledně Breivikovy žádosti, verdikt se očekává do konce měsíce, uvedla agentura AP.
Breivik, Anders

Norský soud začal řešit žádost o podmíněné propuštění teroristy Breivika

Norský soud se dnes dopoledne začal zabývat žádostí o podmíněné propuštění teroristy Anderse Behringa Breivika, který při atentátech v roce 2011 zabil 77 lidí. Pravicový extremista, který si odpykává jednadvacetiletý trest vězení, tvrdí, že po deseti letech strávených za mřížemi už nepředstavuje nebezpečí pro společnost. Breivik se hned při příchodu před soud uvedl nacistickým pozdravem, informovala agentura Reuters.
Anders Breivik. Rozhovor

Radikál Breivik před 10 lety vraždil v Oslu a na ostrově Utøya. Policie podcenila zásah, tvrdí expert na terorismus

Expert na terorismus David Rožek je přesvědčený, že norská po-licie podcenila zásah proti Andersi Behringu Breivikovi, který se přesně před de-seti lety proměnil v masového vraha. Pravicový radikál 22. července 2011 nejdří-ve v centru Osla připravil o život osm obětí a poté se vypravil na ostrov Utøya, kde zastřelil 68 účastníků letního pobytu mládežnické organizace Norské sociálně demokratické Strany práce. Bezpečnostním složkám, které si navíc spletly místo, trvalo přes hodinu, než pachatelovo běsnění na ostrově zastavily. „Uvedený čas mezi přijetím oznámení a reakcí prvosledových sil je tristní a v Evropě nevídaný. Zásah skončil fiaskem a chaos způsobil větší počet obětí,“ říká David Rožek v rozhovoru pro EuroZprávy.cz.
Breivik, Anders

Norský terorista Breivik požádal o podmíněné propuštění

Norský terorista Anders Behring Breivik, který při atentátech v roce 2011 zabil 77 lidí, požádal o podmíněné propuštění z věznice. Informoval o tom dnes norský deník Verdens Gang s odvoláním na jeho právníka. Soud v roce 2012 poslal Breivika na 21 let do vězení s možností prodlužování na doživotí.
Soudy, ilustrační fotografie

Soud kvůli vychvalování Breivikova útoku nebude, obžalovaný zemřel

Pražský městský soud zrušil páteční hlavní líčení s mužem, který podle obžaloby chválil svými facebookovými příspěvky teroristický útok Anderse Breivika v Norsku. Muž totiž zemřel. Na dotaz ČTK to sdělila mluvčí soudu Markéta Puci. Je pravděpodobné, že soudní senát rozhodne v neveřejném zasedání o zastavení trestního stíhání.
Soud, ilustrační fotografie

Čech dle žaloby schvaloval Breivikův teror. Hájí se černým humorem, vyšetří ho psychiatr

Miroslava Cirnfuse, který podle obžaloby na facebooku podporoval teroristický útok Anderse Breivika v Norsku, nechá soud vyšetřit znalci z oboru psychologie a psychiatrie. Cirnfus dnes odmítl vypovídat s odkazem na svůj zdravotní stav. Dříve stíhání označil za nesmyslné. V minulosti opakovaně spáchal přestupek, když na sociální síti vyhrožoval organizaci In Iustitia, která pomáhá obětem trestných činů z nenávisti.
Breivik, Anders

Nejhorší masová vražda v dějinách. Breivik před střelbou psal o Klausovi

22. července 2011 otřásla centrem Osla v odpoledních hodinách exploze zaparkovaného auta. Tou dobou se na ostrově Utöya nedaleko města nacházelo asi 600 mladých návštěvníků tábora Norské dělnické strany. Po chvíli k nim přišel muž, který se představil jako policista vyšetřující výbuch v Oslu. Poté, co se lidé shromáždili kolem něj, vytáhl zbraň a začal po nich bezhlavě střílet. Ten den spáchal Anders Behring Breivik nejhorší masovou vraždu střelnou zbraní v historii.
Breivik, Anders

Střelec z novozélandských mešit se inspiroval Breivikem, z jeho manifestu mrazí

Osmadvacetiletý Australan Brenton Tarrant, který se přihlásil k dnešnímu krvavému útoku na dvě mešity v novozélandském městě Christchurch, uvedl, že se inspiroval ultrapravicovým norským atentátníkem Andersem Behringem Breivikem. Ve svém 73stránkovém manifestu Tarrant podle listu The Daily Telegraph napsal, že chtěl pomstít oběti útoků muslimských radikálů. Při dnešní střelbě na Novém Zélandu přišlo o život 49 lidí.
Breivik, Anders

Nejhorší masový střelec v dějinách? Breivik pálil do lidí přes hodinu

22. července 2011 otřásla centrem Osla v odpoledních hodinách exploze zaparkovaného auta. Tou dobou se na ostrově Utöya nedaleko města nacházelo asi 600 mladých návštěvníků tábora Norské dělnické strany. Po chvíli k nim přišel muž, který se představil jako policista vyšetřující výbuch v Oslu. Poté, co se lidé shromáždili kolem něj, vytáhl zbraň a začal po nich bezhlavě střílet. Ten den spáchal Anders Behring Breivik nejhorší masovou vraždu střelnou zbraní v historii.

Aktuálně se děje

před 13 minutami

Sultan Al Jaber, prezident summitu COP28

COP28: Jednání vstoupila do nejtěžší fáze, země se přou o zákaz fosilních paliv

Sultán Ahmad al-Džábir, který předsedá klimatické konferenci OSN v Dubaji, v pátek vyzval zúčastněné země, aby "vystoupily ze svých komfortních zón", "dokončily rozdělané" a spolupracovaly na dosažení potenciálně historické dohody. Jak informovala agentura Reuters, al-Džábir touto výzvou otevřel plenární zasedání summitu, který tím vstoupil do nejtěžší fáze jednání.

před 55 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Hamas staví své politické zájmy nad zájmy civilního obyvatelstva v pásmu Gazy, za které je odpovědný. Akce Hamasu zbavují Gazany jejich práv a základních potřeb. (zdroj: IDF)

Izrael varoval Česko a další státy před aktivitami Hamásu

Izrael varoval lídry několika evropských zemí včetně Česka před sítí agentů Hamásu v Evropě. Upozornil na to Jerusalem Post s tím, že varování obdržely i Belgie, Británie, Nizozemí, Švédsko, Itálie, Maďarsko, Německo či Evropská unie.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

důchody

Budeme mít někdy konečně důchodovou reformu? Vyhlídky kvůli neschopnosti či lenosti nejsou růžové

Mezi doslova okřídlené citáty světa patří ten, který definuje charakter člověka. Pokud prý chceme poznat, jaký ten člověk je, máme mu dát moc. Žijeme ale v zemi, kde neustálé testování charakteru politiků moc nikam nevede. Takže se z toho ani nedá dobře odvodit to, jestli třeba kvůli neschopnosti či neochotě zavést změny v jednom z nejdůležitějších systému státu, totiž penzijním, jsou všichni politici líní nebo neschopní. 

před 4 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační foto

Klíčové chyby při zakládání SRO a jak se jim vyhnout

Samostatně založená společnost s ručením omezeným (SRO) je v České republice jednou z nejběžnějších forem podnikání. Tento právní subjekt je oblíbený pro svou relativní jednoduchost a omezení osobní odpovědnosti majitelů. Nicméně, jaké problémy mohou vzniknout při založení SRO a jak se jim vyhnout? Pokusíme se prozkoumat klíčové problémy a poskytnout tipy, jak se s nimi vypořádat.

včera

včera

včera

včera

Uvařená ptačí těla i larvy. Inspekce zasahovala v asijské tržnici v Brně

Inspektorky Státní veterinární správy při kontrole v asijské tržnici Vinamo v Olomoucké ulici v Brně objevily několik závažných porušení předpisů při prodeji produktů živočišného původu. Nalezly například uvařená ptačí těla i s hlavami.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy