cena

Ukazatel paliva

V Česku zlevnily pohonné hmoty. Kde se vyplatí tankovat?

V Česku za poslední týden mírně klesly ceny benzinu a nafty. Litr benzinu Natural 95 zlevnil od minulé středy o tři haléře na 32,20 koruny. Průměrná cena nafty klesla také o tři haléře na 31,77 koruny. Informace poskytla firma CCS, která sleduje ceny paliv.
Zelené a poškozené brambory nejezte, nabádají úřady

Potraviny zdražují. Za co si připlatíme v létě nejvíc?

Podle dat Českého statistické úřadu (ČSÚ) došlo v květnu k zvýšení spotřebitelských cen z dubnových 2,8% na 2,9%. Zdražení se týkalo i některých potravin. V porovnáním s předchozím rokem i předchozími měsíci cena některých potravin klesla. V následujícím přehledu budou představeny některé potraviny a jejich rostoucí či klesající cena.
Česká republika

Historik Vaculík a diplomat Kolář obdrželi Cenu Rudolfa Medka

Praha - Cenu Rudolfa Medka dnes převzali historik Jaroslav Vaculík a diplomat Petr Kolář. Cenu udílí Slovanská knihovna Národní knihovny ČR a spolek Ruská tradice. Uděluje se za badatelskou, novinářskou či jinou činnost zaměřenou na česko-ruské vztahy a jejich proměny ve 20. století nebo na podporu demokracie ve střední a východní Evropě.
Ilustrační foto

V Los Angeles byly vyhlášeny nominace na Zlaté glóby

Los Angeles - Kdo si odnese Zlatý glóbus? Nejvíce nominací získala komedie Birdman, má jich celkem sedm. Držitelé Zlatých glóbů, které jsou považovány za druhé nejvýznamnější filmové ceny po Oscarech a za důležitý ukazatel oscarových favoritů, budou vyhlášeni 11. ledna.
Jeden z kandidátů na anticenu, Magistrát města Brna

Začíná hlasování o Absurditu roku 2014. Podívejte se na nominace

Praha - Počínaje dneškem startuje každoroční hlasování o anticenu v anketě o Absurditu roku 2014. Mezi sedmičkou nominovaných absurdních byrokratických nařízení jsou mimo jiné dvacetimilionová kauce pro distributory pohonných hmot, problematické otevírání zahrádek u restaurací už v březnu nebo výrazné zkomplikování písniček na přání u živých hudebních vystoupení. Hlasování skončí 27. dubna, největší absurdita bude vyhlášena 6. května, sdělili ČTK pořadatelé ankety.
Ilustrační foto

Válka operátorů: O2 zavádí revoluční tarify. Vypukla mánie!

Praha - Mobilní operátor Telefónica O2 přišel ve čtvrtek s revoluční změnou své nabídky, neomezené volání po Česku teď na místo 2000 bude u O2 stát jen 749 korun měsíčně. Tím Telefónika rozpoutala na trhu cenovou válku a zákazníci vydělají. Nové tarify za měsíc zveřejní i Vodafone a půjde prý ještě níže.
Ilustrační foto

Ceny pohřbů letí nahoru. Lidé nemají na kremace!

Praha - V Česku v posledních letech výrazně přibývá lidí, kterým chybí prostředky na to, aby se důstojně rozloučili se svými blízkými. Samotné pohřby podražily za posledních deset let až trojnásobně. Bez obřadu proto pohříbvá své zesnulé až čtyřicet procent pozůstalých.
Ilustrační foto

Cena vody letí nahoru. Lze nějak ušetřit?

Praha - Nejen potraviny, ale i voda z kohoutku dál zdražuje. Ne všude je ale zdražení stejné. Nejvíce si za vodu připlatí lidé na Rokycansku. Vůbec cena za vodu pro změnu nestoupla třeba v Rychnově nad Kněžnou.
Karel Schwarzenberg /TOP 09/, předseda strany

Važte si Schwarzenberga! Vzkazují Němci

Praha – Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg v neděli získal prestižní Cenu Marion Dönhoffové za mezinárodní porozumění a usmíření, kterou uděluje od roku 2003 týdeník Die Zeit spolu se dvěma nadacemi.

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Rusové přišli ve válce na Ukrajině o dalšího generála

Ruská armáda potvrdila smrt dalšího vysoce postaveného velitele ve válce na Ukrajině, kterou Rusko vede proti sousední zemi již od konce loňského února. Moskva nezveřejnila žádné bližší podrobnosti k tomu, jak dotyčný přišel o život. 

Aktualizováno včera

Německá policie, ilustrační fotografie.

Němci prodlužují hraniční kontroly. Týká se to i Česka

Německo prodlouží kontroly na hranicích s Českou republikou, Polskem a Švýcarskem kvůli migraci a boji s pašeráky až do 15. prosince, oznámilo německé ministerstvo vnitra. Berlín bude o prodloužení opatření informovat Evropskou komisi. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Nákupy potravin, ilustrační fotografie

Obchody od ledna zdraží, i přesto, že DPH na potraviny klesne

Ceny potravin v České republice od ledna porostou, přestože bude snížena sazba daně z přidané hodnoty. Dnes to na tiskové konferenci uvedli ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) a prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu (SOCR) Tomáš Prouza.

včera

včera

Peníze na důchody, ilustrační fotografie.

O důchod je možné žádat online, potřeba je pouze identita občana

Od prosince 2023 mohou klienti podat žádost o starobní, invalidní či pozůstalostní důchod obilné prostřednictvím internetové služby ePortálu ČSSZ a s využitím elektronické identifikace. Součástí služby je informativní odhad výše starobního důchodu podle zvoleného data pro odchod do důchodu a také možnost doložit chybějící dokumenty. Po vyplnění a odeslání žádosti klienti obratem obdrží potvrzení o přijetí žádosti. 

včera

včera

včera

Recep Tayyip Erdogan

Erdogan chce, aby "řezník z Gazy" Netanjahu stanul před soudem

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu musí stanout před soudem jako válečný zločinec, řekl turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během úvodní řeči na pondělním jednání Organizace islámské spolupráce v Istanbulu v souvislosti s děním v Pásmu Gazy. 

včera

včera

včera

Nejvyšší kontrolní úřad

NKÚ: Miliardy dostaly za covidu od státu i firmy, kterým rostl zisk a počet zaměstnanců

Podporu z programu Antivirus, jehož hlavním účelem bylo zmírnit negativní dopady pandemie covidu-19 na zaměstnanost v ČR, dostávaly i firmy, kterým v době šíření nemoci rostl čistý obrat, zisk a zvyšoval se jim počet zaměstnanců. Pomoc státu čerpaly také firmy, které v té době rozdělovaly podíly na zisku. V jednom ze tří režimů programu Antivirus stát navíc nesl téměř 100 % nákladů na udržení pracovních míst, což bylo proti zásadě uplatňované v ostatních zemích EU, kde tyto náklady stát sdílel se zaměstnavateli a zaměstnanci. Pokud by se dodrželo pravidlo částečné kompenzace, stát by ušetřil až 4,4 miliardy Kč.

včera

Válka na Ukrajině je v nové fázi. Ukrajinci v noci sestřelili drony i řízenou střelu

Ukrajinská protivzdušná obrana v noci na pondělí zlikvidovala 18 dronů íránské výroby a jednu řízenou střelu. Podle Kyjeva se válka se začátkem zimy ocitla v nové fázi. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy