imigrace

Donald Trump

Trump na setkání s příznivci kritizoval volby a Bidena za imigrační politiku

Bývalý americký prezident Donald Trump v Ohiu na svém prvním politickém shromáždění od lednového odchodu z Bílého domu kritizoval imigrační politiku administrativy svého nástupce Joea Bidena. Mluvil také o údajných nesrovnalostech při loňských prezidentských volbách a vyzval své příznivce, aby pomohli jeho Republikánské straně k opětovnému získání většiny v Kongresu, uvedla agentura Reuters.
Sebastian Kurz

Populismus nikam nezmizel, varuje konzultant. Rozebral situaci v Evropě

NÁZOR - Volební porážka Donalda Trumpa může svádět k předpokladu, že pravicově populistická hnutí ve světě jsou na ústupu, konstatuje Henry Olsen v komentáři pro server Washington Post. Politický konzultant a komentátor z think tanku Ethics & Public Policy Center dodává, že pečlivější pohled ukazuje opak.
Kongres USA

Sněmovna reprezentantů zahájila novou snahu o imigrační reformy

Americká Sněmovna reprezentantů ve čtvrtek schválila dvojici návrhů, které by v součtu vytvořily cestu k zisku občanství pro miliony přistěhovalců žijících roky ve Spojených státech bez povolení k pobytu. Opatření se týkají tzv. snílků, kteří do USA přišli nelegálně jako děti, a pracovníků farem a jejich rodinných příslušníků.
Joe Biden

Biden údajně hned první den v úřadě zveřejní návrh imigračního zákona

Příští americký prezident Joe Biden představí první den v úřadě návrh nového přistěhovaleckého zákona. Informovala o tom dnes agentura AP. Nový návrh bude počítat s rychlejším získáním amerického občanství. Biden chce prosadit otevřenější přístup k migraci, než ten, který prosazoval dosluhující prezident Donald Trump.
Rakouská policie

Policie v Rakousku zadržela od roku 2015 na 2500 převáděčů

Rakouští policisté od roku 2015 zachytili 2500 převáděčů, kteří chtěli migrantům ilegálně pomoci dostat se do země. Rakouský ministr vnitra Karl Nehammer to dnes podle agentury DPA po setkání s bavorským ministrem vnitra Joachimem Herrmannem označil za "dramaticky vysoký" počet.
Donald Trump

Trumpova administrativa omezí imigrační program DACA

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa již nebude přijímat nové žádosti o zařazení do imigračního programu DACA. Ten chrání mladé imigranty bez dokumentů, kteří přicestovali do USA jako děti, před deportací.
Donald Trump, 45. prezident USA

Získat azyl v USA má být ještě těžší. Trumpova vláda představila nový plán

Americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti ve středu představilo plán dalekosáhlých změn v azylovém systému Spojených států. Podle vládních činitelů je cílem zvýšit jeho efektivitu. Média a imigrační právníci ale soudí, že výsledkem by zřejmě bylo další zpřísnění podmínek pro udělení azylu a podobných forem ochrany imigrantům.
Požár

Ve sklenících u Moskvy vypukl požár, uhořelo osm migrantů

Nejméně osm mrtvých si dnes ráno vyžádal požár ve sklenících na farmě ve vsi Něstěrovo u Moskvy. "Předpokládáme, že všichni jsou z Tádžikistánu," řekl agentuře TASS nejmenovaný záchranář. Příčinou požáru mohl být podle něj zkrat při použití ohřívačů, s jejichž pomocí se migranti snažili udržet v teple.
„Joe“ Biden

Joe Biden představil principy své migrační politiky, je v příkrém rozporu s Trumpem

Favorit demokratické nominace do boje o Bílý dům Joe Biden ve středu oznámil body své migrační politiky, kterou by prosazoval v případě svého zvolení prezidentem USA. Plán, který je v příkrém kontrastu s politikou nynějšího prezidenta Donalda Trumpa, počítá se zvýšenou ochranou migrantů a neobsahuje žádnou zmínku o zdi na hranici s Mexikem.
Donald Trump

Trump chtěl omezit přistěhovalectví, soud zasáhl

Federální soud ve státě Oregon v sobotu dočasně zablokoval proklamaci amerického prezidenta Donalda Trumpa, která by znamenala zpřísnění pravidel pro vydávání přistěhovaleckých víz, takzvaných zelených karet. Vláda chtěla zablokovat vydávání povolení k pobytu těm imigrantům, kteří nemají zdravotní pojištění ani peníze k uhrazení nákladů na lékařskou péči. Soud bude nyní kauzu dále projednávat, podle agentury AP však zatím není jasné, kdy padne finální verdikt.
Mexická karavana migrantů

Další krok proti migrantům. V USA brzy začne platit nové opatření

Americký prezident Donald Trump podepsal proklamaci bránicí ve vydávání přistěhovaleckých víz lidem, kteří nemají zdravotní pojištění ani peníze k uhrazení nákladů na lékařskou péči. Opatření vstoupí v platnost 3. listopadu. Informovaly o tom dnes agentury AP a Reuters.

Aktuálně se děje

před 10 minutami

Policie Austrálie

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Petr Fiala

Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu ODS obhajovat mandát předsedy

Premiér Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu Občanských demokratů popáté obhajovat mandát předsedy ODS. Před nedělním odletem do Spojených států, kde ho čeká návštěva Bílého domu, delegátům slíbí, že bude pokračovat v prosazování tradičních priorit strany, jako jsou zdravé veřejné finance či efektivní stát.

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Jako z hollywoodského trháku. Trosečníky na ostrově zachránil nápis z palmových listů

Americká pobřežní stráž ohlásila úspěšnou záchranu tří trosečníků, kteří uvízli na opuštěném ostrově v západní části Tichého oceánu. Piloti letadla amerických námořních sil je lokalizovali díky nápisu "HELP" z palmových listů.  Uvedl to server CNN.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy