Výletní lodě

Ilustrační foto

Dopad pandemie na moři: Co s výletními loděmi, které se nemohou plavit?

Stovky lidí před několika týdny v Glasgowě kvůli neobvyklé podívané lemovaly břehy řeky Clyde. Luxusní výletní loď plula téměř do srdce města. Azamara Journey uchválila diváky, kteří mezi sebou dodržovali bezpečnou vzdálenost. Tentokrát však na palubě této menší lodi s kapacitou 700 lidí divákům na břehu nikdo nemával, kromě několika desítek členů její posádky.
Austrálie

Policie v Austrálii vyšetřuje zavlečení koronaviru z výletní lodi

Australští policisté vstoupili na výletní loď Ruby Princess a zabavili materiály obsahující informace o plavbě. V březnu z lodi v Sydney po návratu z Nového Zélandu vystoupilo bez kontroly 2700 pasažérů a u některých se později prokázal koronavirus. Patnáct z nich zemřelo, což je zhruba třetina všech úmrtí na koronavirus v Austrálii.
Austrálie

Na lodi v Sydney byl zjištěn koronavirus, 2700 lidí ale už vystoupilo

U tří lidí z výletní lodi Ruby Princess, která zakotvila ve čtvrtek v největším australském městě Sydney, se při testech potvrdila nákaza novým typem koronaviru. Australské úřady se nyní snaží urychleně kontaktovat více než 2700 cestujících, kteří z plavidla v centru Sydney vystoupili.
Tomáš Petříček

Češi na lodi u Singapuru byli propuštěni z izolace, koronavirus se neprokázal

Všichni Češi, kteří se dostali do izolace na výletní lodi u Singapuru, byli z karantény propuštěni. Podezření na nákazu koronavirem se u nich neprokázalo, uvedl dnes na twitteru ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Na lodi bylo podle dřívějšího vyjádření ministerstva zahraničí 18 českých občanů.
Jižní Korea, ilustrační foto

Jižní Korea má 272 nových případů koronaviru, asijské země odmítají výletní lodě

Jižní Korea ohlásila 272 nových případů nákazy koronavirem od sobotního večera. Celkový počet infikovaných tím stoupl na 7313, oznámilo dnes večer místního času (dopoledne SEČ) jihokorejské Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí. Přírůstek nových případů je nižší než o den dříve a nejnižší za nejméně jeden týden. Úřady ale varovaly, že tyto počty mohou kolísat.
Ilustrační foto

Na výletní lodi u Norska bylo podezření na koronavirus, nepotvrdilo se

U dvou Němců z německé výletní lodi Aura Aida s 1200 pasažéry na palubě se nepotvrdilo podezření na nákazu novým typem koronaviru. Testy na přítomnost viru byly negativní, napsala agentura DPA. Plavidlo kotvilo v jihonorském přístavu Haugesund a odpoledne ho po negativních testech mohlo opustit, vyplývá z informací německé tiskové agentury.
Ilustrační foto

Covid-19 na Diamond Princess: Vyloďování pasažérů potrvá do pátku, nakažených přibývá

Výletní loď Diamond Princess, která je kvůli nákaze novým koronavirem v karanténě u japonského přístavu Jokohama, začali po dvou týdnech opouštět první cestující. Během dneška jich má opustit palubu asi 500, vyloďování zbylých potrvá až do pátku. Na palubě se přitom dnes potvrdila nákaza u dalších 79 lidí, celkově se tak na plavidle virem infikovalo 621 lidí, uvedla s odvoláním na místní úřady agentura AFP.
Ilustrační foto

Zákeřný Covid-19: Obětí je přes 2000, úmrtnost mnohem vyšší než u chřipky

Počet obětí nemoci COVID-19 způsobené novým typem koronaviru přesáhl v pevninské Číně hranici 2000. Nakažených je přes 74.000, informovala dnes s odvoláním na čínské zdravotnické úřady agentura Reuters. Za úterý pevninská Čína zaznamenala 136 úmrtí, z nichž 132 hlásí provincie Chu-pej, která je epicentrem nákazy. Druhou oběť nákazy na svém území dnes zaznamenal rovněž Hongkong, který je čínskou poloautonomní provincií.
Ilustrační foto

Největší ohnisko koronaviru mimo Čínu: Na výletní lodi nakaženo už 542 lidí

Japonské úřady dnes potvrdily nákazu novým typem koronaviru u dalších 88 lidí z výletní lodi Diamond Princess, která je od začátku února v karanténě v přístavu Jokohama. Celkový počet osob, které se na plavidle infikovaly, tím stoupl na 542. Podle agentury AFP je tak výletní loď největším ohniskem nákazy mimo Čínu. Spojené státy již z paluby plavidla evakuovaly své občany, další země se tak chystají učinit v příštích dnech.
Ilustrační foto

Covid-19 na výletní lodi v Jokohamě: Nakaženo je i 14 evakuovaných Američanů

Japonsko dnes potvrdilo nákazu novým typem koronaviru u dalších 99 lidí na výletní lodi Diamond Princess, kterou drží v karanténě v jokohamském přístavu. Počet nakažených cestujících a členů posádky tak vzrostl na 454, informovala agentura AP. V Japonsku se koronavirem, který se šíří z čínského města Wu-chan, infikovalo už víc než 510 lidí, přičemž většina případů je registrována právě na zmíněném luxusním plavidle, na jehož palubě bylo původně přes 3700 osob.

Aktuálně se děje

před 3 minutami

před 40 minutami

před 47 minutami

Antony Blinken

Kapka naděje do poškozených vztahů USA a Saúdské Arábie. Blinken se sešel s korunním princem

Americký ministr zahraničí Antony Blinken se dnes setkal se saúdským korunním princem Mohammedem bin Salmánem. O důležitém setkání informovala agentura Reuters s tím, že mělo jít o „otevřený a upřímný rozhovor“ o celé řadě bilaterálních otázek. Mezi oběma zeměmi panuje i přes spojenectví viditelné napětí. Rijád obnovil diplomatické vztahy s Íránem a dosud nehodlá navazovat vztahy s jeho úhlavním nepřítelem Izraelem. 

Aktualizováno před 54 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

včera

včera

včera

včera

Demonstrace, ilustrační foto

Půl milionu lidí protestovalo proti polské vládě. Panují podezření z neférového předvolebního boje

Polsko na podzim čekají parlamentní volby a vrcholné vedení země přijalo dokument, kterým se teoreticky může zbavit opozice. Bývalý premiér a šéf Evropské komise Donald Tusk tak ve spolupráci s různými opozičními stranami svolal demonstraci, které se zúčastnilo až půl milionu lidí. V zemi jsou některá základní lidská práva ve vážném ohrožení a značná část společnosti je nespokojená.  

včera

včera

včera

Únik plynu z poškozených plynovodů Nord Stream

Ukrajinská armáda tajně plánovala zničit Nord Stream, píše WP

Podle amerických zpravodajců plánoval v loňském roce tým ukrajinské armády zničit plynovod Nord Stream, kterým proudil plyn z Ruska do Německa a zbytku Evropy. Uvedl to server Washington Post s odkazem na informace CIA, které měl portál obdržet od zpravodajské agentury nejmenované evropské země.

Aktualizováno včera

Ukrajinci tvrdí, že Rusové vyhodili do povětří Kachovskou přehradu. (6.6.2023) Prohlédněte si galerii

Mimořádná zpráva Rusko vyhodilo do vzduchu Kachovskou přehradu, řekl Kyjev. Začala evakuace

Přehrada Nová Kachovka v Chersonské oblasti je fatálně poškozená. Ukrajinské úřady nyní chystají nutná opatření, bude zasedat bezpečnostní rada. Lidé v ohrožené oblasti se evakuují. Ukrajinská armáda z jejího zničení obvinila Moskvu, ta se brání. EuroZprávy.cz situaci monitorují. Záporožská jaderná elektrárna, která se nachází výše po toku Dněpru, je podle na sobě nezávislých zdrojů zatím v bezpečí.

včera

včera

Chersonu zbývá 24 hodin. Rusové ostřelují oblast evakuace

Zničující velká voda ze zničené Kachovské přehrady do 24 hodin dorazí do Chersonu. Oznámil to ukrajinský resort vnitra. Dosud záchranáři evakuovali 1300 osob za ztížených podmínek – Rusové oblast totiž nepřestali ostřelovat.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy