Jižní Korea má 272 nových případů koronaviru, asijské země odmítají výletní lodě

Jižní Korea ohlásila 272 nových případů nákazy koronavirem od sobotního večera. Celkový počet infikovaných tím stoupl na 7313, oznámilo dnes večer místního času (dopoledne SEČ) jihokorejské Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí. Přírůstek nových případů je nižší než o den dříve a nejnižší za nejméně jeden týden. Úřady ale varovaly, že tyto počty mohou kolísat.

Jižní Korea stejně jako v předchozích dnech bilanci za posledních 24 hodin aktualizovala dvakrát, nejprve v noci na dnešek oznámila 93 nových případů a večer informovala o dalších nakažených.

První tři potvrzené případy nákazy novým koronavirem v zemi dnes oznámil Bangladéš, informuje Reuters. Jde o osoby ve věku od 20 do 35 let, dvě z nich se nedávno vrátily z Itálie, řekl novinářům ředitel příslušného epidemiologického ústavu.

Soul v sobotu oznámil 448 nových případů koronaviru. Více než polovina těchto nově zaznamenaných případů souvisela s kontroverzním náboženským hnutím Sinčchondži, mezi jehož členy ve městě Tegu se infekce šíří. Korea je po Číně zemí nejvíce postiženou nákazou.

Obavy z nákazy novým koronavirem vedly Thajsko a po něm Malajsii k odmítnutí vydat povolení vplout do některého ze svých přístavů výletní lodi Costa Fortuna s 2000 lidmi na palubě, včetně 64 italských občanů. Žádné podezření na nákazu novým koronavirem se na ní nevyskytlo. Thajské úřady ale uvalily restrikce proti "všem Italům, kteří pobývali v minulých 14 dnech v Itálii", uvedl dnes na twitteru organizátor plavby, společnost Costa Croisières.

Malajsijský list Star pak citoval vysvětlení politického představitele Pheea Boona Poha, že se malajsijské úřady rozhodly omezit veškeré vjezdy výletních lodí do domácích přístavů. Plavidlo Costa Fortuna podle Pheea zamířilo k Singapuru.

Jeho případ připomíná podle agentury AFP nedávné peripetie výletní lodi Westerdam, jejíž snahy o zakotvení odmítlo pět asijských zemí, než jí bylo nakonec v polovině února dovoleno připlout do přístavu v Kambodži.

Po celém světě se koronavirem nakazilo více než 101.000 lidí a více než 3400 podlehlo nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje.

Související

Více souvisejících

Jižní Korea Thajsko Malajsie Výletní lodě Bangladéš Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 24 minutami

před 54 minutami

před 58 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Netanjahu nečekaně vyhodil ministra obrany Galanta. Izraelci se bouří

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu oznámil, že odvolal ministra obrany Joava Galanta kvůli „krizi důvěry“ ohledně vedení vojenských operací. Netanjahu tvrdí, že Galantovy kroky a výroky odporovaly rozhodnutím kabinetu a mohly podle něj prospět nepřátelům Izraele. Na post ministra obrany nyní nastoupí dosavadní ministr zahraničí Jisrael Kac, kterého v jeho roli nahradí Gideon Sa'ar. Galant na to reagoval prohlášením, že bezpečnost Izraele je pro něj životním posláním, uvedl server Times of Israel.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Ilustrační fotografie

Proč swing states rozhodují o budoucím prezidentovi USA?

Swing states hrají v dnešních amerických prezidentských volbách volbách klíčovou roli. Právě v nich se rozhodne, kdo bude příštím šéfem Bílého domu. Jak Kamala Harrisová, tak Donald Trump zde mají velice podobné preference a až do konečného sečtení hlasů nebude jasné, kdo si získal srdce voličů.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Nigel Farage před volbami

Farage: Pokud vyhraje Harrisová, měla by omilostnit Trumpa

Nigel Farage, lídr britské krajně pravicové strany Reform UK, vyzval bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby v případě porážky v nadcházejících prezidentských volbách proti demokratické kandidátce Kamale Harrisové výsledek přijal.

před 9 hodinami

před 9 hodinami

Kampaň v USA jde do finále. Ani jeden z kandidátů nezklamal, zbytek zůstává na voličích

Demokratka Kamala Harrisová a republikán Donald Trump postupně ukončují volební kampaň před volebním dnem v USA. Za necelé dva dny bude jasné, kdo se stane prezidentem Spojených států – a kdo skončí v zapomnění dějin. Oba zvolili jiný přístup. Zatímco demokratka je během posledních dnů kampaně smírnější, Trump útočí, na koho jen může.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy