Tunisko vyžaduje od turistů negativní test na covid, Češi s CK mají výjimku

Do Tuniska bude nutný negativní test na koronavirus, a to pro cesty ze všech zemí. Informovala o tom na twitteru tuniská tisková agentura TAP, podle níž to dnes oznámil tuniský ministr zdravotnictví. Zatím není jasné, od kdy tato povinnost bude platit. Opatření se ovšem nebude týkat Čechů, kteří do země pojedou s cestovními kancelářemi, uvedla Asociace cestovních kanceláří ČR; tuto informaci na twitteru potvrdil český ministr zahraničí Tomáš Petříček.

Tunisko
doporučujeme

"Žádný cestující nebude moci vstoupit do Tuniska, aniž by předložil negativní test na koronavirus, a to bez ohledu na zemi původu," řekl dnes na tiskové konferenci tuniský ministr zdravotnictví Muhammad Habíb.

Nařízení dosud platilo pro turisty z Francie, Belgie či Británie, píše agentura AFP.

Češi budou do Tuniska nadále moci cestovat s cestovními kancelářemi bez testů na covid-19, zúčastnit se však budou moci jen organizovaných zájezdů, bez individuálního programu, uvedl ministr Petříček. Česko si podle něj u tuniského ministerstva zdravotnictví ověřilo, že vyjednaná výjimka stále platí.

České cestovní kanceláře obnovily lety do Tuniska teprve v sobotu. Češi jsou v celoevropském žebříčku návštěvnosti Tuniska podle tamního ministra cestovního ruchu na pátém či šestém místě, podle posledních údajů Českého statistického úřadu severoafrickou zemi za rok 2014 navštívilo 77.000 českých cestovatelů.

Tunisko znovu otevřelo hranice pro turisty po více než třech měsících koncem června na základě systému takzvaného semaforu, tedy podle epidemické situace v různých zemích. Pro Českou republiku uvolnilo omezení na konci července a ČR zařadilo mezi bezpečné státy na začátku srpna. Od té doby se Češi při cestě do Tuniska i zpět nemuseli prokazovat negativním testem na covid-19 ani nastoupit do karantény.

V Tunisku se od počátku pandemie covidu-19 dosud potvrdilo na 2310 nakažených koronavirem SARS-CoV-2 a 57 úmrtí osob s covidem-19. V posledním týdnu tam zaznamenali výrazný nárůst odhalených případů za den, větší než koncem března, kdy byla dosud situace nejhorší. V úterý se tam potvrdilo 129 nakažených, což je nejvíce od počátku pandemie. Koncem března se denní nárůsty pohybovaly v desítkách případů (maximálně to bylo šest desítek).

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

U Libye se převrátil člun s migranty, 16 lidí zemřelo

25.09.2020 20:02 Nejméně 16 migrantů směřujících do Evropy utonulo ve Středozemním moři, když se u libyjského…

Čad pozastavil žádost o zapsání Čadského jezera do UNESCO, dá přednost ropě

24.09.2020 14:08 Čad stáhl svou žádost o zařazení Čadského jezera na seznam světového dědictví UNESCO. Země se totiž…

Začarovaný kruh týrání. Libye není pro migranty navrácené z moře bezpečná,…

24.09.2020 10:21 Tisíce uprchlíků zadržených při pokusu dostat se do Evropy a vrácených do Libye zmizelo ze…

Čekají Mali nové volby? Situaci v zemi a dopady převratu okomentoval…

20.09.2020 15:15 Koncem minulého týdne zareagovala malijská opozice na převrat iniciovaný armádou příslibem dohody.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama