Diskriminace na trhu s marihuanou. Afroameričané se ozvali

Američtí černošští podnikatelé si stěžují na rasovou diskriminaci, která prý ovládla legální trh s marihuanou. Aby dosáhli rovnoprávnosti, rozhodli se podle dnešní zprávy agentury AP pro vytvoření profesního spolku zvaného Přímá akce za marihuanovou rovnost. Cílem je vytvářet po celé zemi rovnoprávné podmínky pro pěstitele drogy z řad rasových menšin.

Marihuana
doporučujeme

Poslední kapkou byla podle zakladatelů hnutí situace ve státě Massachusetts, jehož občané užívání marihuany schválili v referendu v roce 2016. Licenci na volný prodej drogy tam má 184 firem, z nich 182 patří bělochům. V některých amerických státech prý při rozdělování licencí černošské zájemce záměrně diskriminují.

Podle AP mohou mít skutečně Afroameričané při vyřizování žádostí o licencovaný prodej marihuany problém. Příčinou je prý skutečnost, že v minulosti byli právě černoši nejčastějším terčem razií protinarkotické policie. A protože mívají záznam v trestním rejstříku, nemohou se teď do drogového podnikání pustit.

Marihuana je v USA z celostátního pohledu stále nelegální. Takzvané rekreační užívání marihuany ale legalizovalo už nejméně deset amerických států.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na severu Kalifornie vypukly nové požáry: Zahynuli tři lidé, plameny ničí…

29.09.2020 10:36 Masové evakuace, značné materiální škody a také oběti na životech přinesly v posledních dvou dnech…

Covid-19 patří mezi nejvážnější hrozby pro veřejné zdraví: Obětí už je…

29.09.2020 09:04 Aktualizováno Celosvětový počet úmrtí s onemocněním covid-19 překonal hranici jednoho milionu. Vyplývá to z…

Muž držel rukojmí ve městě Salem: Vyjednávání se nezdařilo, zemřelo…

29.09.2020 08:16 Ve městě Salem, hlavním městě amerického státu Oregon, zemřelo při zásahu policie během střelby…

Trump se vyhýbá placení daní. Je stále víc ve střetu zájmů, zjistil The…

28.09.2020 18:52 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump dnes odmítl tvrzení listu The New York Times (NYT), že za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama