Diskriminace na trhu s marihuanou. Afroameričané se ozvali

Američtí černošští podnikatelé si stěžují na rasovou diskriminaci, která prý ovládla legální trh s marihuanou. Aby dosáhli rovnoprávnosti, rozhodli se podle dnešní zprávy agentury AP pro vytvoření profesního spolku zvaného Přímá akce za marihuanovou rovnost. Cílem je vytvářet po celé zemi rovnoprávné podmínky pro pěstitele drogy z řad rasových menšin.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Marihuana
doporučujeme

Poslední kapkou byla podle zakladatelů hnutí situace ve státě Massachusetts, jehož občané užívání marihuany schválili v referendu v roce 2016. Licenci na volný prodej drogy tam má 184 firem, z nich 182 patří bělochům. V některých amerických státech prý při rozdělování licencí černošské zájemce záměrně diskriminují.

Podle AP mohou mít skutečně Afroameričané při vyřizování žádostí o licencovaný prodej marihuany problém. Příčinou je prý skutečnost, že v minulosti byli právě černoši nejčastějším terčem razií protinarkotické policie. A protože mívají záznam v trestním rejstříku, nemohou se teď do drogového podnikání pustit.

Marihuana je v USA z celostátního pohledu stále nelegální. Takzvané rekreační užívání marihuany ale legalizovalo už nejméně deset amerických států.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Guatemala přiznala výrobu kokainu na svém území

19.09.2019 20:53 Středoamerická Guatemala připustila, že je zemí produkující kokain, a ne jen tranzitním státem.…

Bermudy se ponořily do tmy. Hurikán Humberto strhal elektrické vedení,…

19.09.2019 20:00 Aktualizováno Bermudy zasáhl hurikán Humberto. Na ostrovech poničil elektrické vedení, takže desítky tisíc lidí…

Írán hrozí otevřenou válkou

19.09.2019 18:24 Aktualizováno Íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf dnes uvedl, že jeho americký protějšek Mike Pompeo…

Trumpovi právníci chtějí u soudu zablokovat vydání jeho daňových přiznání

19.09.2019 17:56 Advokáti Donalda Trumpa chtějí, aby newyorský federální soud zamezil vydání finanční dokumentace…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama