"Jdi do p*dele, Musku." Kalifornská demokratka ostře zaútočila na miliardáře

„F ** k Elon Musk“ (jdi do p*dele Elone Musku, pozn. red.). Tato nevybíravá slova použila kalifornská demokratka poté, co zakladatel společnosti Tesla napsal na Twitteru, že svoji továrnu přesune do Texasu nebo Nevady.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Elon Musk
doporučujeme

Rozhodnutí padlo na základě oznámení úředníka, který řekl, že továrna nemůže být znovu otevřená kvůli onemocnění COVID-19, přestože guvernér Kalifornie dává zelenou.

Kalifornská demokratka Lorena Gonzalezová sdílela peprná slova na Twitteru, krátce poté co Elon Musk oznámil, že svou inovační technologickou firmu Tesla přesune do Nevady nebo Texasu kvůli pokračujícímu boji ohledně zmírňování ochranných opatření v Kalifornii.

Prohlášení, které Gonzalesová vydala, rozdělilo podle Fox News veřejnost na dva tábory. Lidé, kteří s výrokem souhlasili, jsou většinou zaměstnanci továrny Fremont, která nabízí až 10 000 pracovních míst.

Musk opakovaně vyjadřoval své frustrace z kalifornského „fašistického“ zacházení kvůli viru SARS-CoV-2 spojené s uzavřením jeho továrny a v sobotu se podělil na Twitteru o plánu zahájit soudní řízení proti Alameda County.

Vztek podnikatele směřoval na Alameda County Health Officer, který v pátek oznámil, že továrna Fremont nebude znovu otevřena, navzdory tomu, že kalifornský guvernér Gavin Newsom ve čtvrtek oznámil, že továrna může znovu otevřít. Tesla, již obnovila svou továrnu v Číně poté, co ji pandemie přinutila dočasně zavřít. Musk na to poukázal jako na příklad toho, jak by se společnost mohla zodpovědně znovu otevřít.

Mluvčí okresu Alameda County uvedla, že krajské ministerstvo zdravotnictví spolupracuje s Teslou na „realizaci bezpečnostního plánu, který umožní opětovné otevření a zároveň chrání zdraví tisíců zaměstnanců“, v reakci na soudní žalobu, kterou Musk na okres plánuje podat. „Těšíme se na dosažení dohody o vhodném bezpečnostním plánu“, uvedla Neetu Balram, mluvčí okresu Alameda County.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

VIDEO pro silné žaludky: Policisté v Buffalu vážně zranili 75letého…

05.06.2020 09:18 Dva policisté v Buffalu v americkém státě New York byli postaveni mimo službu poté, co se ve…

Brazílie v počtu nakažených zemřelých překonala Itálii a trhá rekordy.…

05.06.2020 08:49 Brazílie v počtu zemřelých s koronavirem ve čtvrtek předstihla Itálii. Za uplynulých 24 hodin tamní…

Mexiko zaznamenalo rekordní nárůst nových případů koronaviru

05.06.2020 08:46 Mexické ministerstvo zdravotnictví ve čtvrtek informovalo o rekordním nárůstu 4442 případů nákazy…

Raper Kanye West zaplatí školné dceři zabitého Floyda

05.06.2020 08:27 Americký raper Kanye West věnoval dva miliony dolarů (přes 47 milionů korun) na pomoc rodinám…

Související:

Právě se děje

Další zprávy