"Jdi do p*dele, Musku." Kalifornská demokratka ostře zaútočila na miliardáře

„F ** k Elon Musk“ (jdi do p*dele Elone Musku, pozn. red.). Tato nevybíravá slova použila kalifornská demokratka poté, co zakladatel společnosti Tesla napsal na Twitteru, že svoji továrnu přesune do Texasu nebo Nevady.

Elon Musk
doporučujeme

Rozhodnutí padlo na základě oznámení úředníka, který řekl, že továrna nemůže být znovu otevřená kvůli onemocnění COVID-19, přestože guvernér Kalifornie dává zelenou.

Kalifornská demokratka Lorena Gonzalezová sdílela peprná slova na Twitteru, krátce poté co Elon Musk oznámil, že svou inovační technologickou firmu Tesla přesune do Nevady nebo Texasu kvůli pokračujícímu boji ohledně zmírňování ochranných opatření v Kalifornii.

Prohlášení, které Gonzalesová vydala, rozdělilo podle Fox News veřejnost na dva tábory. Lidé, kteří s výrokem souhlasili, jsou většinou zaměstnanci továrny Fremont, která nabízí až 10 000 pracovních míst.

Musk opakovaně vyjadřoval své frustrace z kalifornského „fašistického“ zacházení kvůli viru SARS-CoV-2 spojené s uzavřením jeho továrny a v sobotu se podělil na Twitteru o plánu zahájit soudní řízení proti Alameda County.

Vztek podnikatele směřoval na Alameda County Health Officer, který v pátek oznámil, že továrna Fremont nebude znovu otevřena, navzdory tomu, že kalifornský guvernér Gavin Newsom ve čtvrtek oznámil, že továrna může znovu otevřít. Tesla, již obnovila svou továrnu v Číně poté, co ji pandemie přinutila dočasně zavřít. Musk na to poukázal jako na příklad toho, jak by se společnost mohla zodpovědně znovu otevřít.

Mluvčí okresu Alameda County uvedla, že krajské ministerstvo zdravotnictví spolupracuje s Teslou na „realizaci bezpečnostního plánu, který umožní opětovné otevření a zároveň chrání zdraví tisíců zaměstnanců“, v reakci na soudní žalobu, kterou Musk na okres plánuje podat. „Těšíme se na dosažení dohody o vhodném bezpečnostním plánu“, uvedla Neetu Balram, mluvčí okresu Alameda County.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump před debatou označil Bidena za zločince

20.10.2020 21:32 Americký prezident Donald Trump v závěru kampaně před letošními americkými prezidentskými volbami…

USA i dva týdny před dnem voleb dál evidují rozmach epidemie

20.10.2020 18:26 Spojené státy v pondělí znovu zaznamenaly okolo 60.000 nových případů nákazy koronavirem a nárůst…

Od Hollywoodu po Wall Street. Biden získává peníze na kampaň od vlivných a…

20.10.2020 16:22 Kampaň demokratického uchazeče o Bílý dům Joea Bidena často zdůrazňuje roli malých dárců při…

Rusko odmítá obvinění z hackerských útoků vojenské rozvědky

20.10.2020 12:03 Moskva skrze velvyslanectví ve Washingtonu odmítla obvinění z přípravy hackerských útoků na různé…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama