Mexický prezident Obrador překonal kritickou fázi koronaviru

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador v pátek řekl, že má stále covid-19, ale lékaři mu sdělili, že už má za sebou kritickou fázi infekce. Prezident středoamerické země se neobjevil na veřejnosti od minulé neděle, kdy oznámil, že má covid. V zemi s více než 128 milionu obyvatel bylo nově podchyceno 16.374 nových případů a dohromady už jich eviduje 1,841.893.

Manuel López Obrador
doporučujeme

López Obrador ve videu zveřejněném na twitteru uvedl, že stále musí odpočívat v posteli. Prezident je jedním z téměř dvou milionů dosud nakažených obyvatel Mexika. I vláda však připouští, že skutečný počet infikovaných je pravděpodobně mnohem vyšší, než kolik uvádějí oficiální statistiky. Ty rovněž hovoří o tom, že v Mexiku už zemřelo 156.579 lidí s covidem.

Mexiko patří mezi latinskoamerické země, v nichž už se proti covidu-19 začalo očkovat. Dalšími jsou podle agentury AFP Argentina, Brazílie, Chile, Kostarika a Panama.

Kolumbijský prezident Iván Duque v pátek oznámil, že 20. února začne vakcinace i v jeho zemi. "Máme představu, že do konce prvního čtvrtletí zajistíme očkování nejméně milionu Kolumbijců," řekl Duque v pravidelném televizním prohlášení.

Kolumbijská vláda je kritizována za pozdní a netransparentní očkovací kampaň. Země přitom zápolí s druhou vlnou epidemie a hrozí jí přetížení nemocnic. Dosud byly v Kolumbii, která má téměř 50 milionů obyvatel, potvrzeny téměř dva miliony případů koronavirové nákazy a více než 53.200 souvisejících úmrtí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zakladatel firmy McAfee byl obviněn z podvodů s kryptoměnami

05.03.2021 22:20 Zakladatel americké antivirové společnosti McAfee byl ve Spojených státech obviněn z kryptoměnových…

Většina Američanů schvaluje přístup Bidena ke koronaviru

05.03.2021 18:01 Kroky amerického prezident Joea Bidena související s pandemií covidu-19 schvaluje 70 procent…

Kanada schválila vakcínu J&J, má už čtyři očkovací látky

05.03.2021 17:47 Kanadské regulační úřady dnes schválily nasazení vakcíny proti covidu-19 od americké společnosti…

Na Trumpa míří další žaloba kvůli nepokojům v Kapitolu

05.03.2021 16:35 Demokratický kongresman Eric Swalwell podal žalobu na bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa, jeho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama