Mexiko hlásí první úmrtí na COVID-19, ve Venezuele se bouří vězni

Mexiko hlásí první úmrtí způsobené novým koronavirem. Jedná se o muže ve věku 41 let, který trpěl cukrovkou, napsala dnes agentura Reuters s odvoláním na ministerstvo zdravotnictví. Ministerstvo už dříve oznámilo, že ve středu narostl počet případů nákazy novým koronavirem o čtvrtinu z 93 na 118 potvrzených případů.

Věznice, ilustrační fotografie
doporučujeme

Prezident Andrés Manuel López Obrador se zatím staví odmítavě k přijetí ochranných opatření, která by mohla poškodit místní ekonomiku. Starosta města Tijuana, které leží na severu země na hranicích s USA, vyzval občany, aby omezili cesty do USA, a snížili tak riziko nákazy.

První úmrtí na onemocnění COVID-19 má také Kostarika. Jde o 87letého muže. Země zatím ví o 69 případech nakažených lidí na svém území, píše agentura AFP.

Nejvíce potvrzených případů v Latinské Americe má Brazílie, která k dnešnímu dni eviduje více než 500 nakažených. Vláda v reakci na šířící se epidemii uzavřela školy a univerzity a omezila shromažďování lidí, píše BBC.

Venezuela hlásí k dnešnímu dni 36 případů nového koronaviru na svém území, informovala agentura AFP. Prezident Nicolás Maduro v reakci na rostoucí počet případů zavedl v zemi, která je sužována závažnou ekonomickou a humanitární krizí, od úterý plošnou karanténu.

Epidemie zde vyvolala vlnu nespokojenosti ve věznici blízko kolumbijských hranic, ve které byly zrušeny návštěvy. Z věznice uprchlo 84 vězňů, bezpečnostní složky deset z nich při pronásledování usmrtily a dalších šest zadržely. Venezuelské věznice jsou přeplněné, vězni často trpí podvýživou nebo infekčními chorobami, které se zde šíří, připomíná AFP.

Různá opatření proti šíření koronaviru v uplynulých dnech ohlásila řada zemí v Latinské Americe, uvedla agentura Reuters. Kolumbie a Honduras uzavřely své hranice. Omezení pohybu v celé zemi platí v Panamě, Bolívii a Peru.

Vůbec první případy koronaviru na svém území ohlásily ve středu Nikaragua a Salvador. Panama má zatím 109 potvrzených případů nového koronaviru a jedno úmrtí. V zemi uvízlo asi 400 až 500 cizinců, kteří byli na festivalu hudby a domorodé kultury blízko pláže na karibském pobřeží. Akce probíhala od 29. února do 15. března. Vláda po vyhlášení výjimečného stavu nařídila, aby účastníci festivalu neopouštěli místo konání; někteří tak dosud zůstávají ve festivalovém tábořišti.

Panamská vláda vyžaduje, aby tito cizinci prokázali, že byli v zemi alespoň 14 dní. Lidé mohou mít problémy dostat se domů také kvůli rušení letů a dalších dopravních spojů. Na festival se sjeli účastníci z přibližně 12 zemí, Češi mezi nimi podle dostupných zdrojů nejsou.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Někdejší poradce Vindman skončí v armádě kvůli "šikaně" od Trumpa

08.07.2020 22:02 Podplukovník Alexander Vindman, který byl na podzim klíčovým svědkem Sněmovny reprezentantů při…

V USA bují debata ohledně otevírání škol po prázdninách

08.07.2020 21:40 Ve Spojených státech se v posledních dnech rozhořela debata o znovuotevření základních a středních…

USA zachytily náklad íránských zbraní směřující do Jemenu

08.07.2020 19:39 Americký ministr zahraničí Mike Pompeo dnes oznámil, že USA společně se svými partnery v regionu…

Čínští záchranáři hledají devět lidí, zasypal je sesuv půdy

08.07.2020 10:53 Záchranáři v centrální části Číny dnes pátrají po devíti lidech, kteří jsou pohřešováni poté, co…

Související:

Právě se děje

Další zprávy