Muži na Floridě dostal zákaz brát si na dialýzu vystřihovánku Trumpa

Muž na Floridě, který třikrát týdně podstupuje dialýzu, si chtěl na asi 3,5 hodiny trvající zákrok vzít fotografii prezidenta Donalda Trumpa v životní velikosti, ale zdravotnický personál mu to neumožnil. Pacientův syn následně zařízení obvinil z toho, že jeho otci byla odepřena svoboda projevu. Klinika naopak tvrdí, že jednala v zájmu bezpečnosti, uvádí agentura AP.

Ilustrační foto
doporučujeme

Nelson Gibson televizi WPBF sdělil, že nejprve si na dialýzu nosil normální fotografii hlavy státu, protože nikdo z rodiny neměl čas s ním být při dlouhém úkonu. "Chcete si jen vzít něco z domova, abyste se cítili pohodlně," vysvětlil. Na prezidentovu fotografii si podle něj nikdo nestěžoval. Později si Gibson začal brát menší vystřihovánku, na níž stojí vedle fotky Trumpa. Opět prý nebyly námitky a občas se prý někdo s vystřihovánkou chtěl i vyfotit.

V sobotu si pak Gibson na dialýzu vzal snímek Trumpa v životní velikosti a opět nebyl problém. Když se však v úterý vrátil, objevily se potíže. "Řekli mi, že už je to moc a (dialýza) není manifestace," stěžoval si Gibson.

Gibsonův syn Eric následně zařízení kontaktoval. Personál mu vysvětlil, že důvodem zákazu byla bezpečnost a zejména ochrana před infekčními chorobami, což podle Gibsona juniora absolutně nedávalo smysl.

Gibsonovi označili jednání personálu střediska za nespravedlivé vzhledem k tomu, že zařízení běžně vyzývá pacienty, aby si s sebou vzali předměty, které jsou pro ně uklidňující. Gibson poznamenal, že jiná pacientka si smí brát na dialýzu bublinkovou fólii a práskat ji, což jemu "drásá nervy".

"Byl bych opravdu rád, kdyby neupírali mému otci svobodu vyjadřování a projevu a umožnili mu brát si s sebou kartonovou vystřihovánku v životní velikosti. Zabírá méně místa než odpadkový koš," upozornil Eric Gibson.

Mluvčí dialyzačního střediska Brad Puffer uvedl, že zařízení plně uznává právo všech pacientů vyjadřovat vlastní názor a přinést si "přiměřeně velké předměty, které nevytvářejí problém týkající se bezpečnosti či kontroly šíření infekce a nezasahují do práce ošetřovatelů".

Zda Gibson opět středisko po nepříjemném zážitku navštíví, podle jeho rodiny není jasné.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejhorší prezident v dějinách země. Historik hodnotí Trumpa a nebere si…

21.01.2021 00:01 NÁZOR - Výzvou a příležitostí zároveň je pro Joe Bidena to, že nastupuje do úřadu po nejhorším…

Biden odpřisáhl a stal se 46. prezidentem USA, zemi chce sjednotit

20.01.2021 22:05 Spojené státy mají nového prezidenta Joea Bidena, který dnes krátce před polednem místního času…

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Joe Biden složil slib a je oficiálně 46. prezidentem…

20.01.2021 22:02 Aktualizováno Končící americký prezident Donald Trump po čtyřech letech ve funkci dnes krátce po 08:00 místního…

Biden jmenoval do schválení svých nominantů úřadující ministry

20.01.2021 21:49 Nový americký prezident Joe Biden jmenoval dnes úřadující ministry zahraničí, obrany, spravedlnosti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama