Na Floridě zakotvily výletní lodě. Čtyři pasažéři zemřeli na COVID-19, další v kritickém stavu

Pasažéři dvou velkých výletních lodí, které dlouhé týdny marně usilovaly o povolení kotvit u floridských břehů, se dnes dostali na pevninu, když plavidla Zaandam a Rotterdam zakotvila v přístavu Port Everglades. Z útrob lodi bylo na břeh přednostně dopraveno 14 kriticky nemocných, které čeká hospitalizace ve floridských nemocnicích.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Zdravé cestující dopravily dezinfikované autobusy na letiště, napsal list The Miami Herald.

Výletní lodě, na jejichž palubě bylo přes 2500 lidí, nechtěla dlouho žádná země přijmout. Podle miamského listu zemřeli na lodích čtyři lidé a více než 230 jich má příznaky podobné chřipce. Padesát členů posádek bylo pozitivně testováno na přítomnost koronaviru. Jak místní úřady naloží s mrtvými není známo, zatím zůstávají na palubě lodi Zaandam.

Cestující obou výletních lodí neopustili plavidla od poloviny března a od 22. března byli uzavřeni v kajutách. Floridský guvernér Ron DeSantis vjezd lodí do floridského přístavu dlouho odmítal, ke spolupráci ho podle místních médií přiměl až telefonát s prezidentem Donaldem Trumpem.

Loď Zaandam vyplula 7. března z Buenos Aires a měla 21. března dorazit do chilského přístavu San Antonio, odkud měla pokračovat do floridského města Fort Lauderdale. Chile ale zakázalo výletním lodím kotvit v místních přístavech, a zakotvit lodi Zaandam nedovolily ani další jihoamerické země. Loď pak uvízla na své cestě u Panamského průplavu, který ji dlouho odmítal nechat proplout.

zdroj: YouTube

Agentura AP dnes napsala, že na Floridu míří další výletní loď The Coral Princess, na níž jsou nakažení lidé. Na plavidle s tisícovkou cestujících, kteří jsou uzavřeni ve svých kabinách, je údajně 12 potvrzených případů COVID-19. U pobřeží Floridy se kromě toho pohybuje několik dalších velkých plavidel s nakaženými lidmi. Jeden námořník na lodi The Infinity podle AP zemřel.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hoří policejní stanice i obchody. Protesty v USA nabývají na síle, Trump…

29.05.2020 11:52 Protesty proti policejní brutalitě zachvátily v noci na dnešek řadu amerických měst. V Minneapolisu…

V USA zemřelo s covidem-19 za uplynulých 24 hodin 1297 lidí

29.05.2020 08:27 Ve Spojených státech za uplynulých 24 hodin zemřelo 1297 lidí s covidem-19. S odvoláním na data…

Trump se mstí Twitteru. Podepsal exekutivní příkaz

29.05.2020 08:00 Americký prezident Donald Trump dnes nařídil přezkoumat zákon, který chrání sociální sítě před…

Brazílie hlásí další rekord: Včera bylo 26.417 nakažených koronavirem

29.05.2020 03:06 V Brazílii za posledních 24 hodin přibylo 26.417 potvrzených případů nákazy koronavirem. Země tak…

Související:

Právě se děje

Další zprávy