Po státě Ohio spouští loterii pro očkované na covid-19 také New York

Americký stát New York dnes ohlásil další akci s cílem motivovat dosud neočkované lidi, aby si nechali dát vakcínu proti covidu-19. Každý, kdo se tam příští týden nechá naočkovat ve vybraných státních vakcinačních centrech, dostane stírací los do soutěže o finanční prémie až po pět milionů dolarů (104 milionů Kč). Loterii o miliony pro očkované obyvatele předtím spustil stát Ohio.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

Newyorskou verzi dnes podle agentury AP představil guvernér Andrew Cuomo s tím, že lidé se budou moci zapojit od pondělí do pátku. Losy budou vydávané v deseti vakcinačních centrech, přičemž výhry budou v tomto "pilotním programu" v rozmezí od 20 dolarů po pět milionů.

"Je to situace, v níž vyhrávají všichni," řekl Cuomo na tiskové konferenci ve městě Buffalo. Guvernér dnes také ohlásil plán nabízet příští týden očkování proti covidu-19 na sedmi letištích svého státu včetně těch největších ve městě New York. V uplynulých dnech v největším americkém městě běžela akce očkování ve stanicích hromadné dopravy, s níž se pojila odměna v podobě jízdenek.

New York s novými iniciativami přichází přesto, že si v kontextu Spojených států vede v rychlosti očkování nadprůměrně. Ze 20 milionů obyvatel je aktuálně podle oficiální statistiky plně naočkovaných 43 procent, zatímco v celých USA je to zhruba 38 procent. Jak ale podotkl i Cuomo, tempo očkování ve čtvrtém nejlidnatějším americkém státě od dubna výrazně zpomalilo.

Podpořit vakcinační kampaň loterií se snaží také stát Ohio, který je v proočkovanosti populace lehce za New Yorkem. Tamní vláda má v příštích pěti týdnech oznámit vítěze pěti losování, vždy o milion dolarů. Původně guvernér Mike DeWine uváděl, že naočkovaní dospělí obyvatelé budou do losování zahrnováni automaticky na základě voličské databáze, později však upřesnil, že do akce Vax-A-Million se lidé musí sami přihlašovat. Podle jeho dnešního twitterového příspěvku předběžná data ukazují, že počty nově očkovaných v Ohiu rostou.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Putin: Vztahy mezi USA a Ruskem jsou v současnosti nejhorší za řadu let

12.06.2021 07:12 Vztahy mezi Spojenými státy a Ruskem jsou v současnosti nejhorší za řadu let. V rozhovoru s…

Svět se nepoučil, soudí ekonom. Očekává bolestivé prasknutí bublin

12.06.2021 00:01 NÁZOR – Zdá se, že světoví politici a akademičtí ekonomové se příliš nepoučili z prasknutí realitní…

V neděli do Česka přijede další konvoj americké armády

11.06.2021 16:15 V neděli večer dorazí na břeclavský hraniční přechod konvoj americké armády, který bude přes Česko…

Do muslimské rodiny najelo v Kanadě auto. Podle premiéra jde o terorismus

08.06.2021 22:30 Kanadský premiér Justin Trudeau dnes odsoudil nedělní tragédii, při které do muslimské rodiny najel…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama