Při střelbě u Los Angeles zahynuli čtyři lidé včetně dítěte

Čtyři lidé včetně jednoho dítěte přišli ve středu o život při střelbě v kalifornském městě Orange. Další oběť podle policie utrpěla těžká zranění, ve vážném stavu skončil také údajný střelec, informovala agentura AP. Pro Spojené státy to byl už třetí případ masového zabíjení ve druhé polovině března.

Policie USA, ilustrační foto
doporučujeme

Dějištěm středečního krveprolití se ve městě ležícím jihovýchodně od Los Angeles stala kancelářská budova. Policie na místo dorazila kolem 17:30 místního času (02:30 SELČ), načež strážníci sami zahájili palbu, řekla Jennifer Amatová z policejního sboru města Orange. Podezřelý byl záhy přepraven do nemocnice, přičemž nebylo ihned jasné, zda si zranění způsobil sám, nebo jej postřelil někdo ze strážců zákona.

Mnoho podrobností nebylo k dispozici ani o obětech, policie pouze uvedla, že mezi čtyřmi zabitými bylo dítě a že jedna žena byla vážně zraněna. Amatová neposkytla ani žádné informace o možném motivu útoku. Střílelo se pravděpodobně v obou patrech budovy, kde zřejmě sídlí více společností, včetně právnické kanceláře a firmy poskytující finanční poradenství.

Agentura AP hovoří o třetím případu masového zabíjení v USA za posledních 15 dní. Výrazem masové zabíjení se zpravidla označují útoky, při kterých jsou zabiti alespoň čtyři lidé. Střelba v Orange přišla po útoku z 16. března, kdy střelec na třech místech v oblasti města Atlanta zabil celkem osm lidí, a po útoku v Boulderu ve státě Colorado, který si vyžádal deset mrtvých.

"Děsivé a srdcervoucí. Myslíme na rodiny zasažené tou otřesnou tragédií, která se dnes večer stala,"reagovalna zprávu o události v Orange guvernér Kalifornie Gavin Newsom.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Biden navrhl Putinovi uspořádání summitu na území třetího státu

13.04.2021 18:33 Americký prezident Joe Biden navrhl svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi v nadcházejících…

Blinken kritizoval ruské vojenské akce, ujistil Ukrajinu o podpoře USA

13.04.2021 17:57 Spojené státy jsou podle ministra zahraničí Antonyho Blinkena vážně znepokojeny ruskými vojenskými…

Brazilská mutace na Děčínsku nemusí být podle viroložky ze zahraničí

13.04.2021 17:48 Brazilská mutace koronaviru na Děčínsku nemusí podle viroložky Ruth Tachezy pocházet ze zahraničí,…

Úřady v USA jsou opatrné, doporučují přerušit očkování vakcínou Johnson &…

13.04.2021 17:43 Aktualizováno Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) a Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama