Silná slova na slyšení o Trumpovi. Demokraté by prý chtěli sesadit i Washingtona

Dnešní demokraté by podle republikánského kongresmana Devina Nunese zřejmě zahájili proces sesazení z funkce i s prvním prezidentem Spojených států Georgem Washingtonem. Během dnešní výpovědi amerického velvyslance při Evropské unii Gordona Sondlanda tak Nunes přirovnal ukrajinskou politiku prezidenta Donalda Trumpa k jednání o obchodní smlouvě mezi USA a Británií z roku 1794.

Přidejte svůj názor

Donald Trump
doporučujeme

Američané podle Nunese poslali demokratické i republikánské zákonodárce do Kongresu, aby řešili problémy a nevedli vzájemnou zničující politickou válku. "Tento impeachment nijak americkému lidu nepomáhá, není to legitimní využití dolarů daňových poplatníků a rozhodně to nepřispívá k naší národní bezpečnosti," řekl Nunes.

Kongresman, který je nejvýše postaveným republikánem ve sněmovním výboru pro kontrolu tajných služeb, zároveň kritizoval rozhořčení demokratů, že Trump pro jednání s Ukrajinou využil vlastní komunikační cesty.

"Připomenul bych přátelům z druhé strany, že náš první prezident George Washington řídil vlastní diplomatické kanály, aby zajistil dohodu s Velkou Británií. Pokud by tady mí demokratičtí kolegové byli v roce 1794, pravděpodobně by chtěli sesadit i jeho," dodal Nunes.

Sněmovní demokraté zjišťují, zda Trump porušil své pravomoci, když se snažil Ukrajinu přinutit k vyšetřování svého politického rivala Joea Bidena. Pokud pro toto obvinění získají dostatek důkazů, chtějí s prezidentem zahájit proces impeachmentu, který teoreticky může vyústit v Trumpovo sesazení. Takový závěr je ale vzhledem k rozložení politických sil v Kongresu nepravděpodobný.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

WSJ: Úřady v USA chtějí zakročit proti Facebooku

13.12.2019 00:18 Federální úřady ve Spojených státech se chystají soudně zakročit proti společnosti Facebook.

"Špína" ničící lidské životy. Spojené státy se hluboce mění, varuje…

13.12.2019 00:01 NÁZOR - Hluboké škody, které napáchal americký prezident Donald Trump na svobodách v USA, ukazuje…

Tajné dokumenty o afghánské válce: Spojené státy jsou v šoku

12.12.2019 22:23 Aktualizováno NÁZOR - Z dokumentů, které získala americká média, vyplývá, že válka v Afghánistánu je "břídilským…

Americký Senát nakonec rezoluci o genocidě Arménů schválil

12.12.2019 21:59 Americký Senát dnes jednomyslně odhlasoval rezoluci, která hromadné vraždění Arménů v Osmanské říši…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama