Školy v New Yorku zůstanou do konce roku zavřené

Školy v New Yorku zůstanou kvůli pandemii nemoci covid-19 uzavřeny do konce školního roku. Dnes to podle agentury AP oznámil starosta amerického velkoměsta Bill de Blasio. Školáci se tak do vyučovacích lavic vrátí až v září.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Školství, ilustrační foto
doporučujeme

"Neotevřít naše školy po zbytek tohoto školního roku je bolestné, ale také správné rozhodnutí," řekl de Blasio na tiskové konferenci. Starosta školy nařídil uzavřít 16. března a původně se předpokládalo, že se vyučování obnoví do 20. dubna. Brzy ale podle starosty bylo jasné, že tento termín je nerealistický, neboť město se stalo hlavním ohniskem nákazy v USA.

Uzavření škol se de Blasio původně zdráhal, neboť se obával, že zdravotníci budou muset zůstat doma, aby se mohli starat o děti. Poukazoval také na to, že stovky tisíc chudých školáků budou hladovět, když ve školách nedostanou bezplatné jídlo.

Veřejné školy ve městě navštěvuje 1,1 milionu žáků. Úřady se pokusily přenést výuku na internet, což podle AP mělo jen částečný úspěch. Řada školáků z chudších rodin totiž nemá dostatečný přístup k internetu a ani zařízení, se kterým by se mohla do virtuální učebny připojit.

Město New York není v USA prvním, kdo výuku v tomto školním roce neobnoví. Stejné rozhodnutí již učinily některé místní úřady ve státech Virginii a Pensylvánii.

Ve Spojených státech se podle americké Univerzity Johnse Hopkinse dosud nakazilo takřka 502.000 lidí, z nichž skoro 19.000 komplikacím souvisejícím s koronavirem podlehlo. Jen na město New York pak připadá přes 94.000 infikovaných a více než 5400 obětí.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Kanadě bude pokračovat extradiční řízení finanční šéfky Huawei

27.05.2020 21:57 Nejvyšší soud kanadské province Britská Kolumbie dnes rozhodl, že řízení o vydání finanční…

Ekonomická aktivita v USA podle Fedu v dubnu a květnu prudce klesala

27.05.2020 21:34 Ekonomická aktivita ve Spojených státech v dubnu a květnu v důsledku koronavirové krize prudce…

V USA už s covidem-19 umřelo téměř 100 tisíc lidí

27.05.2020 20:38 Americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) eviduje již 99.031 lidí, kteří v USA…

Latinská Amerika hlásí už téměř 800.000 nakažených koronavirem

27.05.2020 10:49 Panamerická zdravotnická organizace (OPS) v úterý vyzvala země Latinské Ameriky, aby neuvolňovaly…

Související:

Právě se děje

Další zprávy