Trump možná nepojede na letní olympiádu do Tokia

Americký prezident Donald Trump zvažuje, jak odpoví japonskému premiérovi Šinzóovi Abemu, který ho pozval na letošní letní olympijské hry v Tokiu. Hry se konají v červenci a srpnu, což znamená, že by Trump opustil Spojené státy během kampaně za své znovuzvolení do Bílého domu, poznamenala dnes agentura AFP. Prezidentské volby se v USA konají v listopadu.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Donald Trump
doporučujeme

"Premiér Abe mne pozval a ještě se rozhodneme," řekl Trump na setkání se členy amerického olympijského výboru a s organizátory olympijských her, které se v roce 2028 uskuteční v Los Angeles. "Možná. Pokusíme se," dodal.

Prezident rovněž vtipkoval se šéfem organizačního týmu pro olympiádu v Los Angeles Caseym Wassermanem. Jak uvedl, doufá, že se olympiády za osm let zúčastní, tedy jestliže se mu podaří sehnat lístek. "Doufám, že si mě budete v roce 2028 pamatovat. OK? Slibujete, Casey?" uvedl Trump.

Olympiáda v Japonsku se ocitla pod drobnohledem zejména kvůli šíření nového koronaviru, kterému již podlehlo více než 2000 lidí. Nejvíce nakažených je v Číně, nicméně velké množství infikovaných hlásí rovněž výletní loď Diamond Princess, která je v karanténě u japonského přístavu Jokohama. Olympijské hry by měly začít 24. července. Organizátoři zatím tvrdí, že se je nechystají zrušit.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Epidemie covid-19 za vrcholem? Stát New York hlásí pokles v počtu…

05.04.2020 18:13 V americkém státě New York podlehlo nemoci covid-19 za sobotu 594 lidí, což je méně, než za…

Povinné roušky? USA by si měly vzít příklad z Česka, soudí bývalý diplomat

05.04.2020 15:09 Zatímco Spojenými státy v posledních dnech hýbe debata o přínosech a nevýhodách plošného nošení…

Trump řekl lídrům amerických soutěží, že doufá v brzký restart

05.04.2020 11:09 Americký prezident Donald Trump řekl během sobotní telekonference lídrům nejvýznamnějších…

Trump: USA čekají nejtěžší týdny, mnoho lidí zemře

05.04.2020 09:23 Aktualizováno Spojené státy čekají nejtěžší týdny, během nichž přijde mnoho lidí o život. Podle agentury Reuters…

Související:

Právě se děje

Další zprávy