Trump se nechal testovat na koronavirus

Americký prezident Donald Trump se nechal otestovat na nový typ koronaviru. Oznámil to dnes na tiskové konferenci ve Washingtonu a dodal, že výsledky zatím nejsou k dispozici. Ve Spojených státech se nový typ koronaviru potvrdil zatím u více než 2000 lidí. Nemoci COVID-19, kterou virus způsobuje, podle Trumpa už podlehlo 50 lidí. První oběť dnes oznámil stát New York. Je jí 82letá žena.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Donald Trump se nechal testovat na COVID-19
doporučujeme

"Nechal jsem se otestovat včera večer," oznámil americký prezident na tiskové konferenci. Výsledky podle něj budou k dispozici v následujících dnech.

Americký prezident se nechal otestovat poté, co se objevily spekulace, že se koronavirem nakazil brazilský prezident Jair Bolsonaro. S ním se Trump setkal o víkendu na Floridě. V pátek ale Bolsonaro na facebooku popřel, že měl pozitivní test na koronavirus.

Koronavirem se nicméně nakazil člen Bolsonarovy delegace Fabio Wajngarten. Bílý dům následně uvedl, že Trump i viceprezident USA Mike Pence s nakaženým téměř nepřišli do styku, proto není důvod, aby podstupovali testy. Brazilská televize následně zveřejnila záběry, na kterých je vidět tajemník v Trumpově bezprostřední blízkosti.

Na dotaz novinářů dnes americký prezident uvedl, že jeho tělesná teplota je "naprosto normální".

Trump v pátek kvůli pokračují epidemii nového koronaviru vyhlásil ve Spojených státech stav nouze. Dnes na tiskové konferenci oznámil, že uvažuje o omezení vnitrostátních cest. Žádné detaily ale neuvedl.

Bílý dům už před Trumpovou tiskovou konferencí oznámil, že ode dneška bude z preventivních důvodů měřit teplotu všem lidem, kteří jsou v těsném kontaktu s prezidentem Trumpem a viceprezidentem Pencem.

První oběť dnes ohlásil stát New York. Guvernér Andrew Cuomo řekl, že v newyorské nemocnici zemřela 82letá žena, která trpěla delší dobu rozedmou plic.

Pohotovost pro stát Georgia dnes vyhlásil guvernér Brian Kemp. Oznámil, že se tam počet nakažených zvýšil na 64 a že jde o největší dosavadní nárůst za 24 hodin. V pátek bylo v Georgii 42 nakažených.

V Georgii se nyní zřizují testovací místa a stát vyčlenil na opatření proti koronaviru 100 milionů dolarů (2,4 miliardy Kč).

Dnes začal platit zákaz letů z 26 evropských zemí do Spojených států, který nařídil prezident Trump. Vstup do země je zakázán Neameričanům, kteří 14 dnů před cestou pobývali v některé ze zemí schengenského prostoru, tedy i v České republice.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Při přestřelce gangů v Mexiku zemřelo 19 lidí, na místo byla vyslána armáda

05.04.2020 07:58 Při přestřelce mezi dvěma drogovými gangy v severomexickém státě Chihuahua zemřelo 19 lidí.…

Trump: USA čekají nejtěžší týdny, mnoho lidí zemře

05.04.2020 00:08 Spojené státy čekají nejtěžší týdny, během nichž přijde mnoho lidí o život. Podle agentury Reuters…

V USA se nakazilo koronavirem přes 300.000 lidí

04.04.2020 23:38 Ve Spojených státech se potvrdila nákaza koronavirem již u více než 300.000 lidí. Na 8162 z nich…

New York zápolí s covid-19: Padl smutný rekord v počtu mrtvých a nakažených

04.04.2020 21:24 Aktualizováno Americký stát New York zaznamenal za poslední den 630 dalších úmrtí na nemoc covid-19 a přes 10.800…

Související:

Právě se děje

Další zprávy