Trump se opět pohádal s Pelosiovou. Internet je na nohou

Dlouhodobá nevraživost mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a předsedkyní Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosivovou, která vygradovala během schůzky kongresových lídrů v Bílém domě sérií urážek na adresu demokratické političky, vyvolala na sociálních sítích lavinu reakcí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Donald Trump
doporučujeme

Podle nich se zdá, že Pelosiová nakonec může z vyhroceného sporu s Trumpem spíše vytěžit, protože navzdory prezidentovu tweetu o jejím kolapsu, sklízí politička na internetu chválu za svou odhodlanost, napsal dnes list The Washington Post.

Arénou pro poslední souboj Trumpa s Pelosiovou se stalo setkání politických lídrů Kongresu v Bílém domě poté, co američtí zákonodárci odsouhlasili prohlášení odsuzující prezidentovo rozhodnutí stáhnout vojáky ze Sýrie. Proti Trumpovu rozhodnutí stáhnout americké síly, které de facto umožnilo současný vojenský zásah tureckých sil v Sýrii, zvedli ruku jak opoziční demokraté, tak velká část republikánů.

Agentura AP uvedla, že Trump schůzku zahájil proslovem, v němž se chlubil údajně "nesmlouvavým" dopisem, který poslal kvůli turecké operaci prezidentovi Recepu Tayyipu Erdoganovi. Demokraté jej však ostře kritizovali a stěžovali si, že jeho postup zvyšuje riziko násilností ze strany radikálů z hnutí Islámský stát. Když jej vyzvali, aby jim objasnil svou strategii v Sýrii, řekl Trump, že mu jde hlavně o bezpečnost Američanů. "To není žádný plán, to je cíl," odvětila Pelosiová. Vyostřená slovní výměna skončila tím, že Trump mluvil o bývalém ministrovi obrany Jamesu Mattisovi jako o "přeceňovaném generálovi" a Pelosiovou nazval "političkou třetí kategorie".

Situaci musel uklidňovat demokratický zákonodárce Steny Hoyer, který poté spolu s předsedkyní Sněmovny reprezentantů jednání předčasně opustil. Pelosiová posléze reportérům před Bílým domem řekla, že Trump podle ní situaci nezvládl a že nedokázal vést jednání v klidu a použila při tom slovo "kolaps".

Prezident její vyjádření nenechal bez povšimnutí a na twitteru posléze napsal, že "kolaps" prodělala Pelosiová a že "to zřejmě nemá v hlavě v pořádku". "Modlete se za ni, je to velice chorá osoba!", uvedl.

V dalším tweetu pak Trump zveřejnil snímek, na němž Pelosiová stojí a rozhořčeně na něj ukazuje prstem s komentářem "Nervózní Nancy v záchvatu nepříčetnosti". Právě tuto fotografii si ale později Pelosiová pyšně vyvěsila jako svůj profilový snímek na twitteru a její spolustraníci ho interpretovali jako důkaz, že Pelosiová se dokáže Trumpovi postavit, a to jako jediná žena v místnosti plné mužů v oblecích a uniformách.

"Lidé tvrdívají, že Trump je i přes své chyby mediální génius. Jak si tedy mohl myslet, že zveřejnit fotografii, kde se proti němu Pelosiová postavila v místnosti plné bílých mužů, je dobrý nápad?" komentoval roztržku politolog Rick Hasen.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vyšetřování Trumpa v Kongresu baví. Řešil se i rapper A$AP Rocky

21.11.2019 21:22 Jedním z témat dnešního veřejného slyšení v Kongresu k vyšetřování prezidenta Donalda Trumpa se…

Jako Nikulin. V USA odsoudili ruského hackera, kterého vydalo Španělsko

21.11.2019 20:45 Americký federální soud poslal na čtyři roky do vězení ruského programátora Stanislava Lisova.…

Bloomberg udělal další krok vstříc Bílému domu. Přihlásil se do voleb

21.11.2019 19:52 Americký miliardář Michael Bloomberg se dnes formálně přihlásil do prezidentských voleb v USA jako…

Legendární šéf diplomacie Kissinger varuje. Bude válka USA s Čínou?

21.11.2019 19:44 Pokud se Číně a Spojeným státům nepodaří ukončit své obchodní neshody, mohl by jejich střet přerůst…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama