Trump zahájil "předvolební sprint". Během dvou dnů chce stihnout 10 mítinků

Americký prezident Donald Trump dnes zahájil poslední předvolební sprint před úterními prezidentskými volbami. Za dva dny chce stihnout celkem deset předvolebních mítinků, přičemž jen dnes navštíví pět klíčových volebních států. Jeho demokratický sok Joe Biden, který má podle průzkumů ve volbách větší šanci na úspěch, navštíví Pensylvánii.

Donald Trump. 45. prezident USA
doporučujeme

Trump své dnešní cesty zahájil v Michiganu, kde hovořil ve městě Washington nedaleko Detroitu. Nadšený dav skandoval ve studeném podzimním počasí "Milujeme tě", na což Trump odpověděl: "Také vás miluji. Pokud bych vás nemiloval, tak bych tu nestál, protože je tady strašná zima."

Biden si udržuje nad Trumpem poměrně stabilní náskok na celostátní úrovni, rozdíly v klíčových státech, kde se souboj o Bílý dům reálně vede, jsou ale těsnější. Současný prezident má podle expertů nyní méně možností na zisk 270 volitelů nutných k cestě do Bílého domu než jeho soupeř.

Trump dnes ale působil sebejistě ohledně svého vítězství. "Myslím si, že vůbec netuší, že prohrává," prohlásil Trump na adresu svého soupeře ve volbách.

Biden se má dnes objevit v Pensylvánii, která je jedním z nejvýznamnějších takzvaných bitevních států, jež zřejmě rozhodnou osud voleb, a kde Trump před čtyřmi lety poměrně nečekaně porazil svou tehdejší soupeřku Hillary Clintonovou. Demokraté doufají, že stát získají zpět, Biden proto Pensylvánii navštívil vícekrát než kterýkoli jiný stát. Chystá se tam znovu i v pondělí.

Demokratická kandidátka na viceprezidentku Kamala Harrisová dnes navštívila Georgii, kde hovořila o důležitosti černošských hlasů pro Bidenovo vítězství. Georgia je přitom jedním z tradičně republikánských států, kde letos demokraté doufají v historický úspěch. Velkou měrou by k tomu mělo přispět právě tamní černošské obyvatelstvo.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tři exprezidenti USA jsou ochotni nechat se očkovat před kamerami

03.12.2020 15:25 Exprezidenti USA Barack Obama, George Bush mladší a Bill Clinton by byli ochotni nechat se…

USA zpřísňují vízový režim pro členy čínské komunistické strany

03.12.2020 14:10 Aktualizováno Spojené státy s okamžitou účinností omezily platnost cestovních víz pro členy čínské komunistické…

Koronavirus: Denní počet zemřelých v USA překonal jarní maximum

03.12.2020 10:59 Do statistik úmrtí spojených s covidem-19 v USA přibylo za středu dalších 3157 lidí, což je…

Je čas dospět. EU se musí stát politickým a vojenským hráčem, apeluje…

03.12.2020 00:01 NÁZOR - Pocit úlevy evropských politických elit ze zvolení Joe Bidena americkým prezidentem byl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama