Trumpova horká linka se stala terčem telefonních vtípků

Horká linka zřízená kampaní republikánského prezidenta Donalda Trumpa, aby na ni mohli lidé hlásit údajné volební podvody, se pro zaměstnance stala noční můrou poté, co ji zaplavily telefonní vtípky podporovatelů demokrata Joea Bidena, informoval zpravodajský kanál ABC.

Donald Trump
doporučujeme

Bidena v sobotu americká média na základě dosud sečtených hlasů a projekcí prohlásila za zvoleného prezidenta. Trump však porážku neuznal a trvá na tom, že bude pokračovat v právních bitvách. Trump a jeho spojenci již před volbami tvrdili, že rozšířené korespondenční hlasování povede k rozsáhlým podvodům, žádné důkazy to však nedokládají, píše web The Hill.

Web ABC News s odvoláním na nejmenované zdroje napsal, že v hlučné místnosti v ústředí Trumpovy kampaně v Arlingtonu zaměstnanci od volebního dne přijímají stovky hovorů na horké lince, která byla zřízena s cílem zjistit případy podvodů. Pro část z těchto lidí, z nichž některým za několik dní vyprší pracovní smlouvy, se však telefonáty podle ABC staly "noční můrou", jelikož jsou "bombardováni" vtípky Bidenových podporovatelů, kteří si vymýšlí volební podvody nebo se Trumpovi vysmívají a následně zavěsí. Nahrávky hovorů se mezitím šíří na sociálních sítích.

Někteří lidé pracující pro Trumpovu kampaň se nyní svěřili, že na horké lince obdrželi telefonáty od "levičáckých teenagerů" a někdy i "znepokojivé nevyžádané fotky pro dospělé", uvedl zpravodaj amerického webu Axios Jonathan Swan.

Jeden z Trumpových synů, Eric Trump, se na twitteru nechal slyšet, že za nevyžádanými hovory stojí Demokratická strana, která chce linku zahltit.

V jednom hovoru volající nahlásila, že se "obézní želva překulila na záda a plácá se na horkém slunci," patrně v narážce na nedávná slova novináře televize CNN Andersona Coopera, který řekl, že lidé takto nyní vnímají prezidenta Trumpa. Cooper Trumpa v živém přenosu přirovnal k želvě poté, co republikánský prezident prohlásil, že volby vyhrál a šířil nepravdivá tvrzení, píše web USA Today.

Komik Alex Hirsch na horkou linku zavolal v neděli večer. "Viděl jsem muže, vešel do této budovy," uvedl. "Měl na sobě černou čepici, černou roušku, pruhovanou košili, červenou kravatu a myslím, že si nesl v tašce hamburgery?," pokračoval s tím, že muž bručel jako zloděj. "Myslím, že nejspíš patří k Antifě," řekl komik, načež pracovnice linky zavěsila. Komik Nick Lutsko mezitím na linku zavolal, aby nahlásil, že našel ohořelou obálku, na níž je napsáno "100.000 hlasů pro Trumpa v Pensylvánii. Moc důležité, neztraťte to!!!".

Trendem na TikToku se vtípky na Trumpovu adresu staly už v létě, kdy si uživatelé této sociální sítě hromadně rezervovali lístky na Trumpův mítink s voliči v Tulse, v Oklahomě, aniž měli v úmyslu se akce zúčastnit. Podle televize CBS Trumpova kampaň tehdy tvrdila, že se mítinku chce zúčastnit přes milion lidí, ale nakonec se zaplnilo zhruba jen 6200 míst.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trumpův poradce Atlas rezignoval, šířil bludy a zavádějící informace o…

01.12.2020 07:36 Zvláštní poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa pro koronavirus Scott Atlas rezignoval. S…

Vítězem voleb ve Wisconsinu je Biden, potvrdil guvernér. Trump chystá…

01.12.2020 07:25 Guvernér Wisconsinu v pondělí večer místního času oficiálně potvrdil demokratického kandidáta Joea…

Poslední, co pacienti s covidem před smrtí uvidí? Lékař netradičním videem…

30.11.2020 22:08 Aktualizováno K netradičnímu apelu na veřejnost se uchýlil Kenneth Remy, lékař z Missouri Baptist Medical Center…

Vítězství Bidena potvrdila i Arizona

30.11.2020 22:07 Další z klíčových bojišť z letošních prezidentských voleb ve Spojených státech vyhlásilo oficiální…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama