Trumpova horká linka se stala terčem telefonních vtípků

Horká linka zřízená kampaní republikánského prezidenta Donalda Trumpa, aby na ni mohli lidé hlásit údajné volební podvody, se pro zaměstnance stala noční můrou poté, co ji zaplavily telefonní vtípky podporovatelů demokrata Joea Bidena, informoval zpravodajský kanál ABC.

Donald Trump

Bidena v sobotu americká média na základě dosud sečtených hlasů a projekcí prohlásila za zvoleného prezidenta. Trump však porážku neuznal a trvá na tom, že bude pokračovat v právních bitvách. Trump a jeho spojenci již před volbami tvrdili, že rozšířené korespondenční hlasování povede k rozsáhlým podvodům, žádné důkazy to však nedokládají, píše web The Hill.

Web ABC News s odvoláním na nejmenované zdroje napsal, že v hlučné místnosti v ústředí Trumpovy kampaně v Arlingtonu zaměstnanci od volebního dne přijímají stovky hovorů na horké lince, která byla zřízena s cílem zjistit případy podvodů. Pro část z těchto lidí, z nichž některým za několik dní vyprší pracovní smlouvy, se však telefonáty podle ABC staly "noční můrou", jelikož jsou "bombardováni" vtípky Bidenových podporovatelů, kteří si vymýšlí volební podvody nebo se Trumpovi vysmívají a následně zavěsí. Nahrávky hovorů se mezitím šíří na sociálních sítích.

Někteří lidé pracující pro Trumpovu kampaň se nyní svěřili, že na horké lince obdrželi telefonáty od "levičáckých teenagerů" a někdy i "znepokojivé nevyžádané fotky pro dospělé", uvedl zpravodaj amerického webu Axios Jonathan Swan.

Jeden z Trumpových synů, Eric Trump, se na twitteru nechal slyšet, že za nevyžádanými hovory stojí Demokratická strana, která chce linku zahltit.

V jednom hovoru volající nahlásila, že se "obézní želva překulila na záda a plácá se na horkém slunci," patrně v narážce na nedávná slova novináře televize CNN Andersona Coopera, který řekl, že lidé takto nyní vnímají prezidenta Trumpa. Cooper Trumpa v živém přenosu přirovnal k želvě poté, co republikánský prezident prohlásil, že volby vyhrál a šířil nepravdivá tvrzení, píše web USA Today.

Komik Alex Hirsch na horkou linku zavolal v neděli večer. "Viděl jsem muže, vešel do této budovy," uvedl. "Měl na sobě černou čepici, černou roušku, pruhovanou košili, červenou kravatu a myslím, že si nesl v tašce hamburgery?," pokračoval s tím, že muž bručel jako zloděj. "Myslím, že nejspíš patří k Antifě," řekl komik, načež pracovnice linky zavěsila. Komik Nick Lutsko mezitím na linku zavolal, aby nahlásil, že našel ohořelou obálku, na níž je napsáno "100.000 hlasů pro Trumpa v Pensylvánii. Moc důležité, neztraťte to!!!".

Trendem na TikToku se vtípky na Trumpovu adresu staly už v létě, kdy si uživatelé této sociální sítě hromadně rezervovali lístky na Trumpův mítink s voliči v Tulse, v Oklahomě, aniž měli v úmyslu se akce zúčastnit. Podle televize CBS Trumpova kampaň tehdy tvrdila, že se mítinku chce zúčastnit přes milion lidí, ale nakonec se zaplnilo zhruba jen 6200 míst.

New York bude mladým lidem bez domova dávat peníze

20.06.2021 08:33 Nejlidnatější americké město New York chystá pilotní program, v jehož rámci bude čtyřiceti mladým…

Biden si vede dobře, ale čeká jej zásadní a těžký úkol, míní politolog

19.06.2021 21:56 Aktualizováno NÁZOR - Prezident Spojených států Joe Biden během své první zahraniční cesty v úřadu neustále…

V Brazílii zemřelo s koronavirem přes půl milionu lidí

19.06.2021 21:53 Počet úmrtí spojených s koronavirou nákazou překonal v Brazílii hranici 500.000. Podle agentury AP…

Uhynul německý ovčák amerického prezidenta Bidena Champ

19.06.2021 20:34 Americký prezident Joe Biden a jeho choť Jill oznámili, že uhynul jejich německý ovčák Champ. Páru…

OSN vyzvala, aby se do Barmy po násilném vojenském převratu neprodávaly…

19.06.2021 12:57 Organizace spojených národů (OSN) vyzvala, aby se do Barmy po násilném vojenském převratu…

V Peru se zřítil autobus do rokle, nejméně 27 mrtvých

19.06.2021 08:17 Nejméně 27 lidí zemřelo a dalších 16 jich bylo zraněno při nehodě autobusu, který se v Peru zřítil…

Biden ohlásil další milník ve vakcinační kampani, varoval před variantou…

18.06.2021 21:48 Za prvních 150 dní pod novou americkou administrativou zdravotníci ve Spojených státech podali přes…

Odpor vůči vakcínám je dle průzkumu po Rusku nejsilnější v USA

18.06.2021 18:08 Velká většina obyvatel Spojených států, kteří ještě nedostali vakcínu proti covidu-19, zatím…

Počet obětí pandemie covidu-19 celosvětově překročil hranici čtyř milionů

18.06.2021 07:55 Počet obětí pandemie covidu-19 v noci na dnešek celosvětově přesáhl hranici čtyř milionů. Vyplývá…

Texas umožní lidem volné nošení zbraní na veřejnosti bez povolení

17.06.2021 11:34 Obyvatelé druhého nejlidnatějšího amerického státu Texas budou moci od září nosit ruční zbraně na…

Související:

Právě se děje