Exporadce radí Trumpovi. V případě volební porážky by vyhlásil stanné právo

Pokud volby prohraje, měl by zvážit stanné právo, tvrdí bývalý poradce Donalda Trumpa, Roger Stone. Během interview pro pravicovou stanici Infowars Stone mimo jiné prezidenta vyzval k vytvoření speciální jednotky federálních agentů k potlačení kriminality během voleb nebo k zatčení Marka Zuckerberga a manželů Clintonových.

Roger Stone
doporučujeme

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa, Roger Stone během nedávného rozhovoru pro konspirační pravicovou stanici Infowars řekl, že pokud Joe Biden vyhraje volby, Trump by se měl chopit moci. Zvážit by dle Stona měl vyhlášení stanného práva nebo uplatnění federálního zákona Insurrection Act, který prezidentovi umožňuje rozmístit vojenské jednotky na území Spojených států k potlačení bezpráví, povstání a vzpoury. 

Současně by prý Trump měl využít situace a nařídit stíhání kohokoli, kdo by se byť jen spolupodílel na ilegální aktivitě. Jako příklad uvedl generálního ředitele Facebooku Marka Zuckerberga, manžele Clintonovi a generálního ředitele Applu Tima Cooka. O rozhovoru Stona s Alexem Jonesem z Infowars informovala společnost MediaMatters.

Infowars je známá především sířením svých konspiračních teorií, které staví na příklad na přesvědčení, že světová politika je řízena elitami nebo prostřednictvím „deep state“. Jonesovi byl zrušen účet na několika internetových platformách z důvodu šíření tzv. „hate speech“. Hostem této stanice byl mimo jiné i sám Donald Trump. 

Během rozhovoru dále uvedl, že Trump by měl jmenovat bývalého sněmovního reprezentanta Boba Barra do funkce poradce speciálních jednotek složených z agentů FBI, federálních maršálů a republikánských státních úředníků, kteří by měli zasáhnout v případě, že by v den voleb došlo k nějaké kriminální aktivitě.

Přitom poukázal především na Nevadu. ,,Federální maršálové by se měli zmocnit všech volebních lístků v Nevadě. Jsou zkorumpované a pokud se to prokáže, žádný by neměl být započítán. Pane prezidente, pošlete federální maršály za volební radou do Clark County,“ řekl Jonesovi Stone.

Kritizoval i levicová média. Jejich aktivity v souvislosti s nadcházejícími volbami označil za „rozvratné“. Média podle něj prý rozpoutala válku. Stone zároveň naznačil, že se ve volbách nějakým způsobem bude angažovat i letos. ,,Jakkoli budu Donaldu Trumpovi v jeho kampani pomáhat, vše bude zcela legální.“

Loni byl Roger Stone shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, maření vyšetřování a ovlivňování svědků v souvislosti s vyšetřováním ruského vlivu v prezidentských volbách před čtyřmi lety. Donald Trump Stona od vězení zachránil zmírněním jeho trestu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kalifornii znovu sužují rozsáhlé požáry, na útěku je 100 tisíc lidí

27.10.2020 07:27 Na útěk před dvěma rozsáhlými požáry se v jižní Kalifornii vydalo v pondělí ze svých domovů na 100…

Senát USA schválil nominaci Barrettové do nejvyššího soudu, konzervativní…

27.10.2020 07:19 Americký Senát dnes hlasy republikánské většiny schválil nominaci Amy Coneyové Barrettové do funkce…

V jižní Kalifornii muselo kvůli požáru domovy opustit 60 tisíc lidí

26.10.2020 21:08 Šedesát tisíc obyvatel jižní Kalifornie muselo dnes kvůli rozsáhlému požáru opustit své domovy.…

Trump odmítl, že by vzdal boj s pandemií, pak kritizoval média

26.10.2020 19:58 Americký prezident Donald Trump dnes odmítl, že by vzdal boj s pandemií covidu-19. Z toho jej na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama