U pobřeží Venezuely se potopila loď s migranty, zahynulo 19 lidí

U pobřeží Venezuely se potopila loď s migranty, kteří se pokoušeli ze země uprchnout do blízkého ostrovního státu Trinidad a Tobago. Pobřežní stráž z moře vyzvedla 19 těl, která patřila dospělým i dětem. Podle agentury DPA o tom dnes informoval venezuelský opoziční politik David Smolansky.

Venezuela, ilustrační foto
doporučujeme

Podle zástupce Organizace amerických států (OAS) se venezuelští migranti pokoušeli přeplout na Trinidad a Tobago, tamní úřady je ale vrátily zpět. "Zemřeli při hledání svobody a lepší budoucnosti pro své děti," uvedla na twitteru advokátka zaměřená na ochranu lidských práv Rocío San Miguelová.

Kvůli ekonomické krizi a represím uteklo v posledních letech z Venezuely na pět milionů lidí. Venezuelská ekonomika už několik let kolabuje, v zemi chybějí potraviny, léky a zdravotnický materiál a časté jsou tam i několikadenní výpadky dodávek elektřiny a vody. Nedostatkovým zbožím je i benzin, i když země má obrovské zásoby ropy. Podle studie katolické univerzity Andrése Bella žije 96 procent venezuelských rodin pod hranicí chudoby.

Situace ve Venezuele se ještě dál zhoršila v posledních dvou letech, kdy pokračuje boj o moc mezi režimem autoritářského prezidenta Nicoláse Madura a příznivci prozatímního prezidenta Juana Guiadóa, kterého jako hlavu státu uznala řada zemí světa včetně Spojených států. Z porušování lidských práv viní Madurův režim také úřad vysoké komisařky OSN pro lidská práva.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Inaugurace Bidena otřásla příznivci konspirační teorie QAnon. Lidé…

22.01.2021 20:46 Zatímco příznivci nového amerického prezidenta Joea Bidena slavili, stoupenci populární konspirační…

Americkým ministrem obrany bude bývalý generál Austin

22.01.2021 18:28 Americký Senát dnes schválil generála ve výslužbě Lloyda Austina do funkce ministra obrany v…

Lékárny řetězce Walmart v USA rozšíří očkování

22.01.2021 16:30 Americký řetězec Walmart, který kromě obchodů s běžným zbožím provozuje také lékárny, rozšíří…

USA hlásí na 4000 nových obětí koronaviru

22.01.2021 10:52 Dalších asi 4000 úmrtí způsobených covidem-19 zaznamenaly ve čtvrtek Spojené státy, kde celková…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama