USA překonaly hranici 11 milionů nakažených covidem, nejhůř jsou na tom Texas a Kalifornie

USA v neděli překonaly hranici 11 milionů potvrzených koronavirových infekcí. Poslední milion případů se v zemi prokázal za jediný týden, informuje agentura Reuters, která se odvolává na vlastní statistiky.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Přes 11 milionů potvrzených případů v USA udává také statistika americké Univerzity Johnse Hopkinse. Podle ní mají USA také přes 246.000 úmrtí nemocných s covidem-19. Tempo nákazy se v zemi zrychluje, upozorňuje Reuters. Poslední milion lidí se tam nakazil za nejkratší časový úsek od začátku pandemie. Posun od devíti k 10 milionům trval 10 dní, od osmi k devíti pak 16 dní.

Za poslední týden pak testy v USA vyjevily denně v průměru přibližně 144.000 pozitivních nálezů, denně pak přibývalo okolo 1120 úmrtí, což je nejvíce na světě. Jen za pátek přibylo v zemi se zhruba 330 milionů obyvatel přibližně 180.000 nakažených a 1431 úmrtí.

Nejzasaženějšími americkými státy v absolutních číslech jsou Texas a Kalifornie, v nichž se dohromady od začátku nakazilo asi 2,1 milionu lidí, což je 19 procent z celkového počtu případů.

Jeden z hlavních poradců příštího prezidenta Spojených států Joea Bidena Ron Klain vyzval v neděli strany v Kongresu k urychlenému schválení prostředků pro boj s epidemií covidu-19.

I další Bidenovi poradci zdůrazňují potřebu dostat šíření nákazy pod kontrolu ještě předtím, než se Biden 20. ledna ujme úřadu. Podle nich bude příštích několik týdnů kritických, neboť zdravotnictví se pohybuje na hraně kolapsu.

"Jsme ve velice nebezpečném období," řekl v televizi NBC epidemiolog a člen Bidenova poradního týmu pro covid-19 Michael Osterholm. Pokud se nyní nic nepodnikne, "čísla významně porostou", varoval. "Naše budoucnost je v našich rukou(...), alespoň v nadcházejících třech týdnech."

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bolsonaro ztratil spojence. Po prohře Trumpa mu hrozí izolace, píše…

26.11.2020 15:24 Brazilskému prezidentovi Jairu Bolsonarovi hrozí po prohře amerického prezidenta Donalda Trumpa ve…

Média: Volební systém v USA test ustál, ukázaly se však jeho slabiny

26.11.2020 15:16 Americké volební drama se po vyhroceném závěru kampaně a dvou týdnech blokování nástupu nové…

OSN: Pandemie zvýšila nerovnost, ženy mají víc práce v domácnosti

26.11.2020 12:02 Celosvětová pandemie koronaviru znamená mnohonásobně vyšší zatížení pro ženy, které musejí…

Pandemie covid v USA nepolevuje, počet mrtvých za den je nejvyšší od května

26.11.2020 11:59 Aktualizováno Ve Spojených státech i ve středu pokračoval nepříznivý vývoj ukazatelů o vývoji epidemie nemoci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama