Z mexické věznice utekli tři gangsteři, mezi nimi i exšéf obávaného kartelu

Z vězení v mexické metropoli uprchli ve středu tři trestanci, o jejichž vydání kvůli drogovým deliktům žádají Spojené státy. Mezi uprchlými, jimž podle místní prokuratury zřejmě pomohlo k útěku několik zaměstnanců věznice, je i bývalý šéf financí mocného mexického drogového kartelu Sinaloa Víctor Félix Beltrán. Informovala o tom agentura AP.

Přidejte svůj názor

Věznice
doporučujeme

Podle úřadu starostky mexické metropole zřejmě vězňům pomohli k útěku zaměstnanci věznice. Policie už proto vyšetřuje deset zaměstnanců věznice.

Dva z uprchlých vězňů, Luis Meza a Beltrán, si odpykávali tresty za drogové delikty. O vydání Beltrána žádají americké úřady s odůvodněním, že se jedná o "vysoce postaveného pašeráka kartelu Sinaloa, který působí ve městech Culiacán a Guadalajara".

V zatykači se rovněž uvádí, že je synem pašeráka drog Victora Félixe Beltrána, který před svým zatčením a vydáním do USA organizoval praní peněz pro někdejšího drogového bosse Joaquína Guzmána přezívaného El Chapo (Prcek). Félix Beltrán převzal otcovy povinnosti a stal se klíčovým člověkem pro kartel, který nyní vedou Guzmánovi synové.

Kartel Sinaloa patří k nejmocnějším v Mexiku. Také jeho dřívějšímu šéfovi Guzmánovi se podařilo dvakrát uprchnout z vězení. Poprvé se mu to povedlo díky tomu, že uplatil dozorce. Podruhé unikl 1,5 kilometru dlouhým tunelem vedoucím ze sprchy v jeho cele do rozestavěného domu v polích. Po půl roce byl dopaden a posléze vydán do USA, kde byl loni odsouzen k trestu doživotního vězení.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump: Nejvíce úmrtí na COVID-19 se v USA čeká za dva týdny

30.03.2020 14:46 Aktualizováno Vědecké propočty naznačují, že počet úmrtí v souvislosti s koronavirem ve Spojených státech…

Antropoložka: Bolsonaro odmítá chránit Brazilce před koronavirem, musí…

30.03.2020 12:00 NÁZOR - Jak se nový koronavirus šíří Brazílií, tamní prezident Jair Bolsonaro ukazuje alarmující…

Prezident Bolsonaro vyrazil na procházku mezi pouliční prodejce, Covid-19…

30.03.2020 10:16 Zatímco mnozí evropští politici jednají kvůli koronavirové pandemii prostřednictvím videokonferencí…

CNN: Lékaři shání ochranné obleky, USA je předtím poslali do Číny

30.03.2020 09:55 Lékaři a zdravotní sestry ve Spojených státech zoufale potřebují ochranné obleky, rukavice, masky a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama