Austrálie zavřela pláž Bondi, lidé nedodržovali nařízení ohledně koronaviru

Policie v Sydney dnes uzavřela slavnou pláž Bondi poté, co davy na ní překročily počet lidí, kteří se podle australských nařízení mohou na veřejnosti sejít.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Austrálie
doporučujeme

Úřady zakázaly shromažďování více než 500 osob ve snaze dostat pod kontrolu šíření koronaviru. Tím se v Austrálii zatím podle ministerstva zdravotnictví nakazilo 874 lidí, ale média už uvedla, že po aktualizaci údajů z několika států přesáhl počet nakažených 1000. Sedm lidí zemřelo, píše agentura Reuters.

Navzdory šířícímu se viru ale Australané i zahraniční turisté proudí na pláže a ignorují rady, aby se raději drželi doma, napsal server BBC News. Na pláži Bondi se v posledních dnech scházely tisíce lidí, které sem přilákalo nezvykle teplé podzimní počasí na jižní polokouli.

Ministr zdravotnictví Greg Hunt řekl, že davy na nejslavnější australské pláži jsou "nepřijatelné". Policejní ministr státu Nový Jižní Wales David Elliott při oznámení o uzavření pláže Bondi varoval, že policie bude postupovat stejně ve všech případech, kdy lidé nebudou dodržovat nařízení. "Není to něco, co bychom dělali pro vlastní zábavu," dodal Elliott na tiskové konferenci, kterou vysílala místní televize. "Jde nám o záchranu životů."

zdroj: YouTube

Elliott uvedl, že plavčíci, kteří střeží mnoho pláží ve státě, budou pravidelné počítat přítomné. A pokud bude na kterémkoli místě více než 500 lidí, pláž se zavře a lidé budou muset odejít.

Premiér Scott Morrison v pátek zpřísnil pravidla shromažďování osob ve vnitřních prostorách. Taková místa, jako jsou bary a restaurace, musí dodržet maximální hustotu jednoho člověka na čtyři metry čtvereční. Celkové limity maximálně 100 lidí ve vnitřních prostorách a 500 lidí ve venkovních přitom nechal v platnosti.

Australská reakce na pandemii způsobenou šířením koronaviru je méně striktní než v některých částech Evropy a Severní Ameriky. V zemi například stále zůstávají otevřené školy a pokračuje výuka.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Netěsnící respirátory, chybové rychlotesty. Jak je to opravdu s čínskou…

04.04.2020 12:00 Když byla do České republiky dopravena první část ochranných pomůcek z Číny, náklad na letišti…

Počet nově nakažených v Tokiu poprvé překonal 100, většina obchodů je…

04.04.2020 11:53 Aktualizováno Počet nových případů nákazy koronavirem za den v Tokiu poprvé překonal hranici 100. Celkem vláda…

Spor o hranici na moři: Vietnam podal protest Číně kvůli potopení lodi

04.04.2020 10:06 Vietnam podal Pekingu oficiální protest poté, co čínské hlídkové plavidlo potopilo ve sporném…

Čína oznámila 19 nových případů koronaviru, drží se smutek na paměť…

04.04.2020 08:46 Aktualizováno V pevninské Číně v pátek přibylo 19 nových potvrzených případů nákazy koronavirem a čtyři další…

Související:

Právě se děje

Další zprávy