Čína má 101 nových případů koronaviru. Pandemie se zhoršuje v Hongkongu a Japonsku

V pevninské Číně se v úterý koronavirus nově prokázal u 101 lidí, což je nejvyšší denní přírůstek od poloviny dubna. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na čínskou Národní zdravotnickou komisi. V Hongkongu, který ode dneška zavádí přísná protikoronavirová opatření, se virus SARS-CoV-2 za uplynulý den prokázal u 106 osob. Tamní správkyně Carrie Lamová varuje před epidemií "velkého rozsahu".

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) v Číně
doporučujeme

Dnešní údaj o počtu nakažených v Číně znatelně převyšuje ten z předchozího dne a je největší za více než tři a půl měsíce. Většina (89) z úterních případů v pevninské Číně byla odhalena na západě země v Ujgurské autonomní oblastí Sin-ťiang. Jeden případ se objevil v hlavním městě Pekingu a tři lidé si nákazu přivezli ze zahraničí.

Za poslední den se také virus prokázal v Číně u dalších 27 lidí, kteří nejeví příznaky onemocnění, píše Reuters.

V pevninské Číně, která má přes 1,3 miliardy obyvatel, se podle místních úřadů koronavirus prokázal od přelomu roku u 84.060 lidí, 4634 z nich zemřelo.

S nárůstem případů se v posledních týdnech potýká Hongkong, kde ode dneška začínají platit nová protikoronavirová omezení. Ta zakazují shromažďování více než dvou osob, konzumování jídla v restauracích a ukládají povinnost nosit roušku i na veřejnosti. Správkyně Hongkongu Carrie Lamová také obyvatele bývalé britské kolonie vyzvala, aby zůstávali pokud možno ve svých domovech.

Ačkoliv se Hongkongu v červnu podařilo výrazně snížit počty nově nakažených, v posledních týdnech tyto údaje znovu narůstají a nyní se již šestý den pohybují nad hranicí 100 nově infikovaných za 24 hodin. Od začátku července úřady registrují téměř 1500 nově nakažených, což je podobné číslo, jaké zaznamenaly za období mezi lednem a koncem června.

"Nacházíme se na pokraji epidemie velkého rozsahu, která by mohla přivodit zhroucení našeho nemocničního systému a stát mnoho životů, zejména mezi staršími osobami," prohlásila Lamová. 

Vláda se chystá ve spolupráci s pevninskou Čínou postavit polní nemocnici pro nakažené koronavirem poblíž hongkongského mezinárodního letiště.

zdroj: YouTube

Koronavirus se v Hongkongu za uplynulý den nově prokázal u 106 osob, většinou šlo o lokální přenos, informuje Reuters. Od konce ledna se ve zvláštní administrativní oblasti Hongkongu nakazilo přes 2880 lidí, 22 z nich zemřelo.

Japonsko dnes poprvé od počátku epidemie covidu-19 v zemi oznámilo přes 1000 nakažených za den, informovala agentura Kjódó s odvoláním na statistiky regionálních úřadů. Případů infekce přibývá kromě metropole Tokia i v dalších hustě obydlených oblastech, například v Ósace. Se zvyšujícími se denními přírůstky nakažených se potýkají i Indonésie a Filipíny.

Ósacká prefektura dnes potvrdila 221 nových případů nákazy, čímž překonala dosavadní rekordní denní přírůstek z předchozího dne. Nejvyšší zaznamenaný počet nakažených za den oznámila i středojaponská prefektura Aiči, kde se potvrdilo 167 dalších infekcí.

Hlavní město Tokio, které v uplynulých týdnech hlásilo rovněž rekordní přírůstky nakažených, dnes oznámilo 250 případů nákazy. Celkem se v metropoli od propuknutí nemoci nakazilo 11.861 lidí, přičemž zhruba polovina z nich se infikovala tento měsíc.

Více než 1000 případů denně již 15. den hlásí Filipíny. Tamní ministerstvo zdravotnictví dnes zaregistrovalo 1874 nakažených a 16 úmrtí v souvislosti s covidem-19. Celkem se v zemi se 106 miliony obyvatel od prvního nakaženého potvrdilo 85.486 infekcí, počet zemřelých s covidem-19 po započítání čtyř nových úmrtí stoupl na 1962.

I přes zvyšující se denní bilance nakažených Filipíny oznámily, že dovolí otevřít dalším podnikům a obchodům, například sportovištím a posilovnám, internetovým kavárnám a chovatelským potřebám.

Indonésie hlásí 2381 nově potvrzených případů, čímž celkový počet infekcí vzrostl na 104.432, informovala agentura Reuters. V zemi s 267 miliony obyvatel od počátku epidemie zemřelo s covidem-19 4975 lidí, 74 úmrtí tamní úřady oznámily dnes.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína zavádí přísnější opatření proti plýtvání jídlem

13.08.2020 15:20 Čína zavádí tvrdší opatření proti plýtvání jídlem. Prezident Si Ťin-pching totiž tento týden…

Dosáhli v Indii kolektivní imunity proti covidu? Odborníci se neshodnou

13.08.2020 12:55 Teorie kolektivní imunity mluví o situaci, kdy je vůči nemoci imunní tolik lidí, že se nákaza…

Asad: Cílem nových amerických sankcí je dusit Syřany

12.08.2020 21:35 Syrský prezident Bašár Asad dnes označil nové americké sankce proti syrským subjektům za novou…

Prodemokratický magnát Lai vyzval demonstranty, aby byli opatrní

12.08.2020 21:05 Prodemokratický mediální magnát Jimmy Lai, který vydává hongkongský deník Apple Daily, varoval…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama