Covid-19 zamořuje Tokio. 143 nakažených za den, jde o nový rekord

V Tokiu se od soboty nakazilo koronavirem dalších 143 lidí. Jedná se o dosud nejvyšší denní nárůst zaznamenaných případů nákazy, v japonské metropoli jich je celkově už přes 1033. Dnes to s odvoláním na představitele města uvedla agentura Kjódó. Celkový počet obětí koronaviru v Japonsku podle agentury přesáhl hranici jedné stovky.

Přidejte svůj názor

Tokio
doporučujeme

Tokijská radnice podle agentury Kjódó důrazně vyzvala obyvatele, aby kvůli rychle se šířící nákaze v posledních dnech neopouštěli své domovy.

Guvernérka Juriko Koikeová dnes ráno vystoupila v televizi a zopakovala svou výzvu občanům, aby vycházeli jen v nezbytných případech. "V sázce jsou lidské životy," citovala ji agentura Reuters.

Počet nakažených překonal celosvětově 1,2 milionu a téměř 65.000 lidí na nemoc covid-19 způsobenou koronavirem zemřelo. Japonsku se zatím dařilo vyhnout překotnému šíření nákazy jako v Evropě či Spojených státech.

S ohledem na nárůst potvrzených případů v Tokiu se množí výzvy k vyhlášení nouzového stavu a plošné karantény. Centrální vláda má však na rozdíl od jiných zemí v tomto ohledu omezené pravomoci.

Už v sobotu počet nově potvrzených nakažených v japonské metropoli překročil poprvé stovku, bylo jich evidováno 117. Koikeová řekla, že město zajistilo tisícovku lůžek pro pacienty s nemocí covid-19, přičemž v sobotu večer bylo takových pacientů v Tokiu 817. Pacienti s mírnými příznaky budou od úterý převáženi do hotelu, který pro ně vyhradilo město, aby nemocnice mohly přijímat pacienty s vážnými příznaky.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína hlásí jen jeden nový případ nákazy koronavirem

03.06.2020 08:28 Pevninská Čína zaznamenala v úterý jen jeden nový případ nákazy koronavirem. Infekce se prokázala u…

Protesty proti rasismu zasáhly celý svět, rostou obavy z šíření koronaviru

02.06.2020 17:38 Aktualizováno Solidaritu s americkými demonstracemi proti policejní brutalitě a rasismu dnes přišly v Sydney…

Ve Wu-chanu otestovány miliony lidí, odhaleno 300 asymptomatických případů…

02.06.2020 17:30 V čínském velkoměstě Wu-chanu, kde se vůbec poprvé na konci minulého roku objevil nový koronavirus,…

V Bangladéši zemřel s covidem-19 první barmský uprchlík

02.06.2020 11:49 Bangladéš dnes ohlásil první úmrtí v souvislosti s covidem-19 mezi barmskými Rohingy, kteří žijí v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy