Jižní Korea má strach z KLDR, investuje do systému na ochranu před drony

Jižní Korea hodlá investovat 88 miliard wonů (1,7 miliardy korun) do vývoje systému, který bude od roku 2023 schopen zachytit a zneškodnit bezpilotní letouny. Důvodem je zejména opakované narušování jihokorejského vzdušného prostoru severokorejskými špionážními drony. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Přidejte svůj názor 1 komentář

armáda Jižní Korea (Republic of Korea army - ROK army)
doporučujeme

Systém, který má pracovní název Block-1, bude mít za úkol sledovat a ničit malé drony a další malé letouny, uvedla jihokorejská agentura pro nákup zbraní DAPA. "Naším cílem je systém vylepšit, aby byl nakonec schopen zachytit stíhačku a satelit," napsal v prohlášení vysoce postavený představitel DAPA.

V roce 2017 byl v jihokorejské části demilitarizované zóny nalezen severokorejský dron. Jeho kamera zachytila 550 snímků z prostoru, kde byl umístěn americký systém protiraketové obrany.

V roce 2014 havaroval severokorejský dron při návratu do KLDR. Bezpilotní letoun se vracel z průzkumné mise, při které přeletěl také nad jihokorejským prezidentským palácem a objekt vyfotil.

Jihokorejský projekt vývoje systému na obranu před drony je součástí širších plánů Soulu na modernizaci armády v období, kdy se země zároveň snaží snižovat napětí s KLDR prostřednictvím rozhovorů. Severní Korea a Jižní Korea jsou technicky stále ve válečném stavu, protože korejská válka z let 1950 až 1953 skončila příměřím, a ne mírovou smlouvou.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Afghánistán stále neví, kdo je novým prezidentem. Oznámení výsledků…

19.10.2019 20:25 Afghánské úřady oznámily, že na dnešek plánované zveřejnění předběžných výsledků prvního kola…

Vražda, která rozpoutala demonstrace v Hongkongu. Nastal nečekaný zvrat

19.10.2019 15:55 Aktualizováno Občan Hongkongu Chan Tong-kai, podezřelý z vraždy, se chce dobrovolně nechat vydat Tchaj-wanu, kde…

Babiš odlétá do Japonska, zúčastní se intronizace nového císaře

19.10.2019 13:56 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes večer odletí na několikadenní návštěvu Japonska, kde se především…

Obyvatelé Hongkongu vytvořili lidský řetěz napříč městem

18.10.2019 20:41 Demonstranti v Hongkongu si dnes nasadili masky zobrazující animované postavičky, politiky i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama