Kuriózní zločin: Koronavirus vedl k ozbrojené loupeži toaletního papíru

Policie v Hongkongu v pondělí zadržela dva muže podezřelé z loupežného přepadení řidiče dodávky se stovkami rolí toaletního papíru. Toto zboží se v Hongkongu stalo vzácným kvůli obavám, které provázejí epidemii nového koronaviru. Třetí podezřelý je na útěku, ale kořist se policii podařilo nalézt, napsala agentura AFP.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

V Hongkongu je už několik dnů obtížné zakoupit si toaletní papír, i když místní vláda stále tvrdí, že zásobování epidemie neovlivnila.

V pondělí ráno byl řidič kamionu okraden třemi muži před supermarketem v jedné ze čtvrtí města, kde historicky operuje místní mafie, zvaná triády.

"Dodavateli hrozili tři muži vyzbrojení noži, kteří ukradli balíčky toaletního papíru za více než 1000 hongkongských dolarů (asi 3000 Kč)," řekl policejní mluvčí. Televizní stanice Now TV ukázala i záběry policejního vyšetřovatele u několika palet s toaletním papírem před supermarketem. Jedna z nich byla z poloviny prázdná.

zdroj: YouTube

Vzhledem k tomu, že supermarkety nejsou s to dost rychle doplňovat zásoby nedostatkového zboží, ještě před otevřením před obchody vznikají dlouhé fronty zákazníků. A sotva doplněné police se po otevření v mžiku vyprázdní.

Spotřebitelé se stejným způsobem vrhají i na rýži, těstoviny, na čisticí prostředky či alkohol. Místní úřady nicméně tvrdí, že dodávky potravin a výrobků pro domácnost zůstávají konstantní.

Také řetězec supermarketů Wellcome označil pondělní loupež za nesmyslný čin a ujistil, že má dostatečnou zásobu toaletního papíru. "Dočasný nedostatek byl způsoben náhlým a neobvyklým nárůstem poptávky," dodal.

"Ukradl bych spíše roušky na obličej než toaletní papír," vtipkoval jeden z obyvatel Hongkongu. Ve velkoměstě, v němž bylo dosud zjištěno na 60 případů nákazy koronavirem, v současné době chybějí roušky, které mají chránit před virovou infekcí.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Japonsko kvůli covid-19 vyhlásilo stav nouze, má trvat měsíc

07.04.2020 12:36 Japonský premiér Šinzó Abe vyhlásil dnes v Tokiu, Ósace a dalších pěti prefekturách kvůli…

Japonsko nabídne 20 zemím lék proti covid-19, je mezi nimi i Česko

07.04.2020 12:22 Aktualizováno Japonsko plánuje věnovat dvacítce zemí včetně Česka lék proti chřipce, který je účinný při léčbě…

Kardinál Pell byl překvapivě osvobozen. Zneužívá chlapců se dle soudu…

07.04.2020 11:12 Aktualizováno Australský nejvyšší soud dnes v odvolacím řízení překvapivě zbavil obvinění kardinála George Pella,…

Ministr zdravotnictví Nového Zélandu v karanténě vyrazil na pláž, odvolán…

07.04.2020 08:22 Novozélandský ministr zdravotnictví David Clark vyvezl svou rodinu na pláž, ačkoli v zemi platí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy