Izrael couvl: Křesťané z Pásma Gazy mohou o Vánocích do Betléma a Jeruzaléma

Křesťané žijící v Pásmu Gazy nakonec budou mít možnost o vánočních svátcích navštívit Jeruzalém a Betlém. Oznámily to dnes izraelské úřady, které tak zvrátily dřívější rozhodnutí palestinským křesťanům z Gazy povolení k cestě nevydávat. Informovala o tom agentura Reuters.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Izrael, Jeruzalém
doporučujeme

V dvoumilionovém palestinském Pásmu Gazy žije zhruba 1000 vyznavačů křesťanství. Území je pod izraelskou blokádou a mluvčí izraelského úřadu, který zajišťuje vojenskou spolupráci s Palestinci, dříve oznámil, že křesťané z Pásma Gazy budou moci přes Izrael vycestovat do ciziny, ale povolení k návštěvě Západního břehu Jordánu ani Jeruzaléma nedostanou.

Představitelé křesťanské komunity v Jeruzalémě zákaz tehdy odsoudili a vyzvali izraelské úřady, aby rozhodnutí přehodnotily.

Dnes nakonec izraelský úřad COGAT, který koordinuje izraelské aktivity na palestinských územích, na twitteru oznámil, že v době vánočních svátků cesty na Západní břeh Jordánu a do Jeruzaléma křesťanské populaci z Gazy umožní a to v souladu s vyhodnocením bezpečnostního rizika, ale bez ohledu na jejich věk.

Loni Izrael vydal povolení navštívit o Vánocích Jeruzalém, Betlém a Nazaret a další místa, jež křesťané o svátcích vyhledávají, téměř 700 křesťanů z Gazy.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump se obořil na Rusko: Přestaňte podporovat zvěrstva Asadova režimu

17.02.2020 07:33 Americký prezident Donald Trump vyzval Rusko, aby přestalo podporovat zvěrstva syrského režimu…

Vraha českého psovoda američtí vojáci ubili k smrti

16.02.2020 22:22 Aktualizováno Afghánského vojáka Vahidulláha Chána, který zastřelil českého psovoda, podle svědka při výslechu…

Netanjahu ocenil, že Česko a další státy podpořily Izrael u ICC

16.02.2020 20:57 Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes uvítal, co nazval snahou spřátelených států zabránit tomu…

Syrská armáda dobyla většinu provincie Halab z rukou rebelů

16.02.2020 20:56 Aktualizováno Vojska syrského prezidenta Bašára Asada, jejichž hlavním spojencem je Rusko, dnes z rukou odpůrců…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama