Izrael podporuje zájem o očkování, k vakcíně nabídl pizzu

Izraelské úřady se snaží povzbudit zájem o očkování mezi skeptiky a nabízejí za účast na očkovacím programu pohoštění zdarma. Jak napsala agentura Reuters, dnes byla v nabídce pizza, cizrnová kaše, dezert a šálek kávy.

Izrael, Jeruzalém
doporučujeme

Izrael je sice v očkování vůdčí zemí světa - nejméně jednu dávku už dostaly čtyři z devíti milionů občanů a druhou více než 2,6 milionu lidí - mezi mladšími ročníky ale vůči vakcinaci přetrvává nedůvěra.

Úřady v Tel Avivu se ji rozhodly překonat pomocí nabízeného pohoštění. Do programu se zapojily místní restaurace, které jídlo dodávají do očkovacích center.

Dnešní menu sestávalo z hummusu, pizzy a místního dezertu zvaného kanafeh. Podle Reuters byla akce úspěšná, protože se dostavilo několik desítek lidí.

"Přišli jsme se nechat naočkovat. Doposud jsme měli strach, ale protože budou zavedena omezení (pro neočkované), nemáme na výběr. A je příjemné dostat k tomu pizzu a kávu," řekla pracovnice městské správy Lizi Kricerová.

Izrael má v plánu uvolnit v neděli část omezení a znovu nechat otevřít hotely nebo tělocvičny pro ty, kdo se nechali naočkovat nebo covid-19 prodělali a jsou považovaní za imunní proti nákaze. Izraelci žijí v uzávěře od konce prosince.

Očkuje se vakcínou Pfizer/BionTech a Izrael poskytuje výrobci informace o naočkovaných. Podle největší pojišťovny se ve skupině 600.000 lidí naočkovaných dvěma dávkami snížil počet symptomatických případů o 94 procent.

Město podle mluvčího telavivské radnice Ejtana Švarce doufá, že nabízené pohoštění navodí v očkovacích centrech "rodinnou atmosféru" a přiláká váhající.

"Nechal jsem se dnes naočkovat a říkám všem, aby přišli taky, abychom si chránili své zdraví. A je tady také kanafeh, velmi chutný," vzkázal spoluobčanům po naočkování šedesátiletý učitel Iman Dasui.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Papež odsloužil mši v Iráku, setkal se i s vůdcem šíitských muslimů

06.03.2021 18:44 Druhý den návštěvy papeže Františka v Iráku se nesl v duchu dialogu mezi náboženstvími. V Nadžafu…

Úspěch Izraele s očkováním podle lékaře souvisí s digitalizací

06.03.2021 14:24 Izrael je nyní v přepočtu na obyvatele nejrychleji očkujícím státem světa. Klíčovou úlohu v tom…

Při bojích o město v Jemenu zahynulo přinejmenším 90 lidí

06.03.2021 12:02 Při bojích mezi povstalci a vládními jednotkami o jemenské město Maríb zahynulo za posledních 24…

V Tel Avivu začali pořádat akce jen pro očkované

05.03.2021 22:01 Několik set Izraelců, kteří mají za sebou očkování proti covidu-19, se dnes zúčastnilo v Tel Avivu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama