Netanjahuova manželka byla zažalována za hrubé chování, důkazem bude deník hospodyně

Bývalá hospodyně v domácnosti izraelského premiéra Benjamina Netanjahua zažalovala manželku předsedy vlády Saru za urážky a způsobené utrpení. Žena, která je Francouzka a obdivovatelka Netanjahua, si vedla deník, který bude použit jako důkaz. Její právník řekl, že klientka požaduje jako odškodné 190.000 dolarů (4,4 milionu korun). Informuje o tom agentury AP.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Netanjahuovi čelili obvinění ze špatného zacházení s personálem už v minulosti, v roce 2016 jeruzalémský soud přiznal odškodné bývalému správci Netanjahuovy rezidence.

Ofir Šimšon, který bude u soudu Francouzku zastupovat, o ní řekl, že je Netanjahuova obdivovatelka. "Zbožňuje ho a práci v jeho domě považovala za formu služby národu. Ta zkušenost jí ale způsobila trauma," sdělil advokát. Jeho klientka je imigrantka z Francie a má pět dětí. V rezidenci pracovala pět měsíců do loňského listopadu. Tehdy utrpěla zranění při pádu, který byl podle ní následkem tyranského požadavku Sary Netanjahuové.

Ze zápisků citovala izraelská televize Channel 12. "Chci zemřít, problém je, že nemám na výběr a všichni to vědí. Není možné žít každý den s psychopatem. Toužím po tom odejít, než bude pozdě," stojí podle listu The Times of Israel v deníku.

V dalším zápisu je, že na ni Netanjahuová křičela za to, že zapomněla vysypat odpadky, nadávala jí do hlupáků a špindír a požadovala, aby se osprchovala. Netanjahuová ji prý obvinila, že se snaží poškodit její manželství. "Chcete, abych skončila rozvedená jako vy?" ptala se prý. "I premiér ji žádal, aby toho nechala. Byla v transu. Jednou odpoledne měla záchvat, lehla si na podlahu a křičela jako nepříčetná, třásla se vzteky. Válela se dokola a řekla, že je to kvůli mně," zapsala si hospodyně.

Netanjahuova strana Likud informace, jež poskytla televize, označila za "kruté vyčpělé klepy načasované před volbami tak, aby stranu poškodily". Volby se budou konat 2. března a Likud v posledních průzkumech vede.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Obávanou americkou zbraň nezískal ani Izrael. Politolog prozradil důvod

07.04.2020 00:01 NÁZOR – Izraeli se dostává velké vojenské pomoci od Spojených států, ať ve formě financí, či zbraní…

Sýrie propouští vězně pomalu, navzdory koronaviru

06.04.2020 19:50 Ochránci lidských práv upozorňují, že Sýrie propouští příliš pomalu trestance, kteří se mají dostat…

Covid-19: Írán má přes 60 tisíc nakažených, mrtvých 3739. Graduje spor s…

06.04.2020 13:44 V Íránu přibylo za den přes 130 nových úmrtí na covid-19. Země má podle dnešního údaje ministerstva…

Egypt kvůli koronaviru zakazuje slavnostní večeře při ramadánu

06.04.2020 07:31 Egyptské úřady kvůli epidemii koronaviru zakázaly lidem pořádat iftár, slavnostní večeře konané po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy