Tisíce Izraelců protestovaly znovu proti premiérovi Netanjahuovi

Na další protest proti izraelskému premiérovi Benjaminu Netanjahuovi včera večer přišlo v Jeruzalémě několik tisíc lidí. Shromáždili se jako v minulých týdnech před premiérovou rezidencí, ale dodržovali mezi sebou rozestupy, stáli na vyznačených místech a měli roušky. Protest se konal i v Tel Avivu, ale za mnohem menší účasti.

Izrael, demonstrace
doporučujeme

Izraelci vyzývají premiéra k rezignaci několik týdnů kvůli jeho korupčním skandálům i tomu, jak řeší krizi kolem koronaviru.

Od pátku v zemi platí přísná uzávěra, která měla omezit i protesty, ale protože s tím nesouhlasil parlament, omezení týkající se shromažďování se na demonstrace nevztahuje.

V zemi jsou nejméně do 9. října uzavřeny obchody kromě těch, které prodávají nezbytné zboží, lidé se nemají od domovů vzdalovat na víc než kilometr a je omezen počet lidí, kteří se mohou shromáždit na jednom místě. V zemi se od začátku epidemie nakazilo přes 226.000 lidí a zemřelo 1417.

K Netanjahuově rezidenci v Jeruzalémě míří každý víkend tisíce lidí už tři měsíce. Mezi účastníky je mnoho mladých Izraelců, kteří přicházejí kvůli protikoronavirovým opatřením o práci.

Dnešní protest byl hlučný, ale lidé se řídili pokyny organizátorů a zůstali v klidu. Ministr zdravotnictví Juli Edelstein je označil za šiřitele viru a za lidi, kteří využívají pomalého rozhodování parlamentu. "V úterý legislativní proces ukončíme a protesty budou omezeny," napsal na twitteru. Podle vládního návrhu se mají demonstranti napříště držet v maximálně 20členných skupinách a dodržovat mezi sebou rozestupy.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Erdogan potvrdil, že Turecko testuje ruský systém S-400

23.10.2020 21:02 Aktualizováno Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes potvrdil, že jeho země testuje systém protivzdušné…

NATO rozšíří své působení v Iráku, shodli se ministři

23.10.2020 18:37 Severoatlantická aliance plánuje zvýšit počet svých vojáků v Iráku a rozšířit svou působnost i do…

USA uvalily sankce vůči třem iránským organizacím, na černé listině je i…

23.10.2020 15:27 Americké ministerstvo financí ve čtvrtek uvalilo sankce na tři íránské organizace, které viní z…

V Izraeli se opět demonstrovalo. Poprvé se přidali živnostníci, chtějí…

23.10.2020 12:21 Tisíce Izraelců přišly ve čtvrtek večer na demonstrace proti vládě a premiérovi Benjaminu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama