Babiš a Čapí hnízdo: Takhle se o zastavení stíhání českého premiéra píše v zahraničí

Zprávou o tom, že žalobce zastavil stíhání českého premiéra Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo, se zabývají nejen česká, ale i světová média. Ty připomínají například fakt, že Babišovi za dotační podvod a poškození finančních zájmů Evropské unie hrozilo až 10 let vězení.

Andrej Babiš
doporučujeme

„Český státní zástupce zastavil vyšetřování premiéra Babiše,“ hlásají titulky světových zpravodajských serverů. O tom, že žalobce Jaroslav Šaroch zastavil stíhání Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo, se píše nejen na Slovensku, ale třeba také v Kanadě. 

Kauzou Čapí hnízdo se zabývají například u našich východních sousedů. Server tvnoviny.sk píše: „Prokurátor zastavil po čtyřech letech stíhání Andreje Babiše. Český premiér už v neděli řekl, že pokud existuje spravedlnost, státní zástupce zastaví jeho stíhání.“

Server také připomíná, že kauza se týká padesátimilionové dotace na výstavbu farmy Čapí hnízdo. „Své rozhodnutí předal nadřízeným v pátek. Závěry ale nemusí být konečné,“ zdůrazňuje s tím, že Babiš už v neděli prohlásil, že i kdyby prokurátor podal obžalobu, Babiš by z čela vlády neodstoupil.

„Českému premiérovi hrozí v kauze dotace na výstavbu multifunkčního areálu Čapí hnízdo ve středních Čechách až desetiletý trest vězení za dotační podvod a poškození finančních zájmů Evropské unie. Kromě Babiše čelí stíhání i jeho manželka Monika, dcera Adriana Bobeková, švagr Martin Herodes, jakož i bývalí členové společnosti Čapí hnízdo Jana Mayerová a Josef Nenadál,“ vyjmenovává slovenský server.

Stejnou zprávu přináší i další slovenská média. „Policisté navrhli Babiše a dalších obviněných v kauze Čapí hnízdo obžalovat 17. dubna. Všichni od počátku jakékoliv nezákonnosti odmítají,“ píše slovenský server hnonline.sk.

O vývoji v případu informuje i agentura Reuters, kterou citují i servery news.yahoo.com,msn.com nebo kanadský server The Guardian. Agentura Reuters uvádí, že český státní zástupce zastavil vyšetřování Andreje Babiše pro podezření z podvodu. Připomíná také, že státní zástupce má oficiálně komentovat své rozhodnutí až v 9:00 místního času.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Praze byl zatčen slovenský podnikatel Majský, ukrýval se na psychiatrii

05.08.2020 12:10 Policisté v Praze zadrželi slovenského podnikatele Jozefa Majského, který byl na Slovensku odsouzen…

Svět pomáhá Libanonu po mohutné explozi. Francie pošle tuny zdravotnického…

05.08.2020 11:21 Na palubě dvou vojenských letounů má dnes do Libanonu dorazit pomoc, kterou po mohutné úterní…

Na pobřeží nedaleko Marseille vypukl požár. 2700 lidí evakuováno, několik…

05.08.2020 10:23 Nejméně 2700 lidí muselo být v noci na dnešek evakuováno před požárem, který se rozhořel na pobřeží…

Do Řecka přišlo 14krát méně migrantů než loni

05.08.2020 10:09 Do Řecka přišlo za poslední čtyři měsíce podstatně méně migrantů než loni. Zatímco v roce 2019…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama