Babiš a Čapí hnízdo: Takhle se o zastavení stíhání českého premiéra píše v zahraničí

Zprávou o tom, že žalobce zastavil stíhání českého premiéra Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo, se zabývají nejen česká, ale i světová média. Ty připomínají například fakt, že Babišovi za dotační podvod a poškození finančních zájmů Evropské unie hrozilo až 10 let vězení.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Andrej Babiš
doporučujeme

„Český státní zástupce zastavil vyšetřování premiéra Babiše,“ hlásají titulky světových zpravodajských serverů. O tom, že žalobce Jaroslav Šaroch zastavil stíhání Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo, se píše nejen na Slovensku, ale třeba také v Kanadě. 

Kauzou Čapí hnízdo se zabývají například u našich východních sousedů. Server tvnoviny.sk píše: „Prokurátor zastavil po čtyřech letech stíhání Andreje Babiše. Český premiér už v neděli řekl, že pokud existuje spravedlnost, státní zástupce zastaví jeho stíhání.“

Server také připomíná, že kauza se týká padesátimilionové dotace na výstavbu farmy Čapí hnízdo. „Své rozhodnutí předal nadřízeným v pátek. Závěry ale nemusí být konečné,“ zdůrazňuje s tím, že Babiš už v neděli prohlásil, že i kdyby prokurátor podal obžalobu, Babiš by z čela vlády neodstoupil.

„Českému premiérovi hrozí v kauze dotace na výstavbu multifunkčního areálu Čapí hnízdo ve středních Čechách až desetiletý trest vězení za dotační podvod a poškození finančních zájmů Evropské unie. Kromě Babiše čelí stíhání i jeho manželka Monika, dcera Adriana Bobeková, švagr Martin Herodes, jakož i bývalí členové společnosti Čapí hnízdo Jana Mayerová a Josef Nenadál,“ vyjmenovává slovenský server.

Stejnou zprávu přináší i další slovenská média. „Policisté navrhli Babiše a dalších obviněných v kauze Čapí hnízdo obžalovat 17. dubna. Všichni od počátku jakékoliv nezákonnosti odmítají,“ píše slovenský server hnonline.sk.

O vývoji v případu informuje i agentura Reuters, kterou citují i servery news.yahoo.com,msn.com nebo kanadský server The Guardian. Agentura Reuters uvádí, že český státní zástupce zastavil vyšetřování Andreje Babiše pro podezření z podvodu. Připomíná také, že státní zástupce má oficiálně komentovat své rozhodnutí až v 9:00 místního času.

Loading...
Vstupte do diskuze (13)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Panika v pařížském metru: Souprava bez řidiče projela několik stanic,…

18.09.2019 13:33 Automaticky řízená souprava linky 1 pařížského metra v pondělí večer projela bez zastavení tři…

Návrat tvrdé hranice? Juncker to vidí černě: Riziko divokého brexitu trvá

18.09.2019 12:30 Aktualizováno Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker dnes v Evropském parlamentu varoval, že riziko vystoupení…

Město Bielefeld si oddychlo. Soutěžící nedokázali, že neexistuje

18.09.2019 11:45 Soutěž o jeden milion eur (25,9 milionu Kč), kterou před časem vyhlásilo severoněmecké město…

Juncker a Barnier apelují na europoslance dnešního plenárního zasedání

18.09.2019 11:05 Dnes na půdě Evropského parlamentu, předtím než začne jeho plenární zasedání, promluví současný…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama