Belgie zařadila Prahu mezi "oranžové destinace", turisté riskují karanténu

Belgie zařadila Prahu mezi "oranžové" destinace, kde je již Moravskoslezky kraj a kam a odkud je cestování povoleno s určitými podmínkami. Znamená to, že po návratu cestovatele do Belgie z této destinace je nutná konzultace s lékařem, který provede test a dá odpovídající doporučení ohledně karantény.

Lidé v rouškách, ilustrační foto
doporučujeme

Turistům z oranžových zón je karanténa doporučena, uvedlo české velvyslanectví v Bruselu s tím, že celkově je Česko celkově na belgickém semaforu řazeno do bezpečné zelené zóny.

Barevný systém cestování podle tzv. semaforu a kritéria pro definování jednotlivých zón je aktualizován na webu belgického ministerstva zahraničních věcí s ohledem na aktuální situaci v jednotlivých zemích.

Všichni cestující musí před cestou do Belgie vyplnit formulář, který se používá pro kontaktování cestovatele, pokud je zjištěna infekce, a pro případné vystopování jeho kontaktů. Pokud tento formulář nevyplníte, může to vést k odmítnutí vstupu na území a trestnímu řízení, upozornilo velvyslanectví.

Po velkých problémech v jarních měsících uvolňuje Belgie karanténní režim jen opatrně. Zakrývání úst a nosu zůstává povinné v prostředcích hromadné dopravy, v obchodech, v kinech, v muzeích, v kostelech i v dalších hodně navštěvovaných místech. Království zaznamenalo přes 66.000 případů nákazy a více než 9800 úmrtí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rakousko varuje před cestami do Chorvatska, nákaza covid-19 se šíří…

14.08.2020 22:00 Aktualizováno Kvůli rostoucímu počtu případů nákazy koronavirem vydalo dnes Rakousko nejvyšší stupeň varování…

Evropské země kvůli covidu opět omezují cestování, počty nakažených rostou

14.08.2020 21:09 Některé země za poslední den zaznamenaly rekordní nárůst počtů nakažených koronavirem - Rakousko,…

EU zavede sankce vůči Bělorusku

14.08.2020 20:43 Ministři zahraničí Evropské unie se dnes na mimořádné videokonferenci dohodli na tom, že…

Počty nakažených rostou i v Itálii, za den skoro 600 nemocných

14.08.2020 19:43 V Itálii v posledních dnech opět rostou počty nově odhalených případů nákazy koronavirem, za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama