Do brexitu se vložil Trump. Corbyn se mu vysmál

Britská labouristická opozice to bude mít velice těžké, pokud se pokusí vyvolat hlasování o vyslovení nedůvěry premiérovi Borisi Johnsonovi. Dnes to na twitteru napsal americký prezident Donald Trump s tím, že právě na Johnsona Británie čekala. Podle lídra labouristů Jeremyho Corbyna má Trump v Johnsonovi "poddajného premiéra", který vydá britský veřejný sektor napospas americkým korporacím.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Donald Trump
doporučujeme

"Jeremy Corbyn, vůdce britské Labouristické strany, to bude mít velmi těžké, když bude chtít hlasovat o nedůvěře novému premiérovi Borisi Johnsonovi, obzvláště pak vzhledem k faktu, že Boris je přesně tím, koho Spojené království hledalo," uvedl Trump. Americký prezident, který Johnsonovi opakovaně vyslovil podporu, k tomu dodal, že Johnson dokáže, že bude skvělým ministerským předsedou.

"Podle mě prezident Spojených států chtěl říct, že Boris Johnson je přesně tím, koho hledal on: Poddajný premiér, který veřejné služby a zabezpečení Británie odevzdá americkým korporacím v dohodě o volném obchodu," reagoval ve svém tweetu britský opoziční předák.

Vyslovení nedůvěry vládě je jedním z Corbynových plánů, jak zabránit brexitu bez dohody na konci října. Odvrátit tento scénář legislativní cestou bude pro odpůrce velmi složité, neboť britská královna dnes schválila vládní plán přerušit před brexitem na několik týdnů zasedání parlamentu. Johnson na odchodu z Evropské unie k 31. říjnu trvá, a to s brexitovou dohodou, nebo bez ní.

Americký prezident Johnsonovi vyjadřuje podporu už delší dobu. V létě roku 2018 tak učinil při návštěvě Británie jen těsně poté, co Johnson opustil vládu tehdejší premiérky Theresy Mayové. Na nedávném summitu skupiny G7 ve francouzském Biarritzu o britském premiérovi řekl, že je velmi silný, velmi chytrý a plný nadšení.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stovky uprchlíků jsou na hranici s Řeckem. Turecko už je zastavovat nebude

28.02.2020 22:19 Aktualizováno Po zveřejnění zpráv o tom, že Turecko otevírá pro migranty hranice s Evropskou unií, se u řeky…

Dvě humanitární lodě nesmí kvůli karanténě vyplout z Itálie

28.02.2020 21:29 Italské úřady nařídily kvůli epidemii koronaviru dva týdny karantény dvěma lodím nevládních…

V Itálii je už 821 nakažených novým koronavirem, 21 lidí zemřelo

28.02.2020 19:45 V Itálii zemřeli další čtyři lidé na nový koronavirus, který se od prosince šíří do světa z Číny.…

Kvůli výtržnostem museli policisté v Paříži evakuovat nádraží

28.02.2020 19:22 Lyonské nádraží na jihovýchodě Paříže muselo být v podvečer evakuováno kvůli nepokojům, které v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama