"Česko je nejhorší v Evropě a ministr porušuje opatření." Světová média si všímají Prymuly

Pádu ministra zdravotnictví Romana Prymuly, kterého premiér Andrej Babiš vyzval k rezignaci, si všímají i zahraniční média. Ta upozorňují například na reakci koaliční ČSSD, podle které je toto chování neomluvitelné. Zmiňují také, že Česko je jednou z nejvíce zasažených zemí světa, co se týče nových případ koronaviru.

Roman Prymula
doporučujeme

Na konec ministra upozornila například řada slovenských médií. "Český ministr zdravotnictví Roman Prymula končí ve vládě z důvodu středečního nočního setkání v pražské restauraci. Prymulu o rezignaci požádal český premiér Andrej Babiš," uvedla agentura TASR.

Server televize CNN uvedl, že Prymula je podle svých slov připraven čelit následkům. Upozornil také, že Česko "v současné době zažívá jedno z nejhorších ohnisek koronaviru na světě, co se týče počtu nově nakažených na obyvatele." 

Agentura DPA píše, že se Prymula ocitl pod ohromným tlakem, protože nedodržoval vlastní pravidla. Německá agentura také citovala vyjádření ministra vnitra Jana Hamáčka, podle kterého se jedná o neomluvitelné selhání.

Švýcarský server Bluewin také upozornil, že "český ministr zdravotnictví porušuje pravidla." Dodal, že "v České republice existují přísná omezení a lidé jsou nabádáni, aby zůstali co nejvíce doma."

Agentura AP uvedla, že Faltýnek požádal Prymulu, aby se sešli kvůli plánu přivést do země vojenské zdravotníky a lékaře ze zemí NATO. Ti by měli pomoci Česku zvládnout epidemii koronaviru.

Německý Die Welt upozornil, že žádná evropská země není v současné době zasažena koronavirem více, než Česká republika, kde platí přísná nařízení. "Ministr zdravotnictví to porušil a nyní svůj post ztrácí," píše server.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Belgii se otevřely obchody, restaurace budou zavřené až do poloviny ledna

01.12.2020 12:51 V Belgii se dnes po měsíci otevřelo na 43.000 obchodů, které nabízejí i jiné než základní zboží.…

Firmy Pfizer a BioNTech požádaly o podmínečnou registraci vakcíny v EU

01.12.2020 11:56 Americká farmaceutická společnost Pfizer a německá firma BioNTech podaly žádost o podmínečnou…

V Irsku se otevřely obchody i holičství, omezení pohybu skončí až za …

01.12.2020 11:49 V Irsku se dnes po více než měsíci opět otevřely obchody, muzea, kina a své služby mohou opět…

Známí z internetu, kteří nikdy neexistovali. Jak fungují trollí farmy?

01.12.2020 11:06 Trollí farmy se přezdívá organizovaným skupinám „trollů“, kteří spravují falešné profily na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama