Chorvatsko uvolní některé restrikce, otevře tělocvičny a kasina

Chorvatsko od příštího týdne opět o něco uvolní koronavirové restrikce, protože počty nakažených v zemi trvale klesají. Oznámil to dnes premiér Andrej Plenković, podle něhož budou moci od pondělí otevřít například fitness centra, tělocvičny, kasina nebo jazykové školy. Informovala o tom agentura Reuters.

Trogir
doporučujeme

Chorvatské úřady informovaly, že za uplynulý den přibylo v zemi 376 případů nákazy virem SARS-CoV-2, což je dramatické zlepšení oproti prosinci, kdy na vrcholu druhé vlny pandemie přibývalo denně kolem 4500 infikovaných. Celkem se ve čtyřmilionové zemi nakazilo na 237.000 lidí, přes 5200 z nich zemřelo.

"Vývoj podrobně monitorujeme a po analýze jsme společně s odborníky dospěli k závěru, že můžeme rozhodnout o uvolnění restrikcí, ale jen s vysokou mírou opatrnosti vzhledem k zimě a chladnému počasí," řekl premiér.

Restaurace a kavárny mohou nově začít vydávat jídla a nápoje s sebou, otevřou se sportoviště a rozšířit se mohou možnosti volnočasových aktivit pro děti, které budou moci navštěvovat jazykové kurzy či výtvarné dílny. Obchody jsou v Chorvatsku otevřené už nyní, pokud dodrží pravidla o omezeném počtu zákazníků. Roušky jsou povinné ve vnitřních veřejných prostorech a v dopravě a setkávání je omezeno na skupiny o nanejvýš 25 lidech.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie a Rusko si podle médií potají vyhostily diplomaty

06.03.2021 18:20 Paříž a Moskva si vzájemně vyhostily diplomaty, ale učinily tak v největší tajnosti, uvedl na svém…

Slovenské pacienty s koronavirem přijali v německém Dortmundu

06.03.2021 16:43 Aktualizováno Německo dnes přijalo dva slovenské pacienty s onemocněním covid-19. Informovala o tom mluvčí…

Při tragické nehodě autobusu v Polsku zemřelo nejméně pět lidí

06.03.2021 14:44 Aktualizováno Při havárii autobusu na jihovýchodě Polska zahynulo v noci na dnešek nejméně pět lidí a další čtyři…

Polsko chce pomoci Česku s koronavirovými pacienty, čeká na signál

06.03.2021 13:40 Polsko je připravené pomoci Čechům v boji proti pandemii koronaviru a čeká na signál české strany,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama