EMA nejspíš doporučí vakcínu proti covidu od Johnson & Johnson

Státy Evropské unie budou mít nejspíš už v nejbližších dnech přístup k další vakcíně proti covidu-19 od společnosti Johnson & Johnson.

Nová vakcína Johnson & Johnson
doporučujeme

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) má totiž dnes oznámit svůj verdikt ohledně této očkovací látky. Očekává se, že ji doporučí pro mimořádné použití. Pokud se tak stane a následně přípravek schválí Evropská komise, půjde o čtvrtou vakcínu, kterou se bude moci v EU proti covidu očkovat po látkách od firem Pfizer/BioNTech, Moderna a AstraZeneca.

Firma Johnson & Johnson požádala EMA o podmínečné schválení své vakcíny v půlce února. Touto látkou se už nyní očkuje například v USA nebo Kanadě. Jednodávkovou vakcínu vyvinula farmaceutická divize americké firmy Janssen Pharmaceutica a podle smlouvy má sedmadvacítka letos získat 200 milionů dávek.

Očkování považuje EU za nejdůležitější část strategie boje proti pandemii, která dál sužuje většinu evropských států. Estonsko kvůli rychlému šíření britské mutace koronaviru ode dneška na měsíc zavírá školy, restaurace či obchody. Portugalsko, které v lednu patřilo co do rychlosti šíření koronaviru k nejspostiženějším zemím na světě, má naopak zveřejnit plán postupného uvolňování restrikcí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Macron má podle průzkumu největší šance na výhru ve volbách v roce 2022

11.04.2021 15:34 Rok před prvním kolem prezidentských voleb ve Francii všechny scénáře slibují postup do druhého…

Česko příští týden navštíví nový slovenský premiér Heger

11.04.2021 15:11 Českou republiku příští týden navštíví nový slovenský premiér Eduard Heger. Setká se mimo jiné s…

Důchodce na severu Itálie zastřelil čtyři lidi

11.04.2021 13:00 Penzista zastřelil svou ženu, postiženého syna a manželský pár ze sousedství v širší aglomeraci…

ONLINE: Přibylo 2198 nakažených. Cestování mezi okresy v noci skončí. Po…

11.04.2021 11:06 Aktualizováno Za sobotu přibylo 2198 nakažených. O půlnoci na pondělí v Česku po půl roce končí nouzový stav.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama