Itálie má 92 nových úmrtí v souvislosti s nemocí covid-19

V Itálii za posledních 24 hodin přibylo 92 úmrtí v souvislosti s koronavirem, o den dříve země hlásila 50 obětí, uvedla italská civilní ochrana. Nedělní bilance kvůli technickým potížím nezahrnovala data z nejhůře postiženého regionu Lombardie. Jak poznamenala agentura Reuters, není jasné, zda nedělní úmrtí z oblasti byla přidána k dnes zveřejněné statistice.

Ilustrační foto
doporučujeme

Počet nově nakažených vzrostl za poslední den o 300, o den dříve přitom úřady hlásily nárůst o 531 infikovaných. Celkem Itálie s více než 60 miliony obyvatel od prvního potvrzeného případu v únoru registruje 230.158 nakažených, z čehož 32.877 zemřelo.

I přes stabilně klesající denní přírůstek zemřelých je Itálie z tohoto hlediska třetí nejhůře zasaženou zemí na světě, po Spojených státech a Británii. Co do počtu nakažených ji kromě těchto dvou zemí předstihly ještě Rusko, Španělsko a Brazílie.

Itálie, která již na začátku března zavedla přísná karanténní opatření, již občanům povolila cestovat mezi jednotlivými regiony i scházet se s přáteli. O uplynulém víkendu se vůbec poprvé po dlouhé době otevřely bary, zákazníci ale měli i nadále dodržovat dvoumetrové rozestupy. Italové v reakci na rozvolnění pravidel ihned zaplnili pláže v prázdninových letoviscích i městské parky, večer se pak ve velkém scházeli v barech a restauracích. Úřady si přitom stěžovaly na porušování pravidel proti šíření nákazy a policie rozdávala tučné pokuty. Místní představitelé mají obavy, že se počet nakažených může opět zvýšit, jestliže obyvatelé nebudou respektovat určitá pravidla.

Na televizních záběrech z víkendu byly vidět dopravní zácpy v Neapoli i davy lidí v Miláně, region Veneto (Benátsko) naopak zveřejnil video, ve které pacienti na jednotkách intenzivní péče vzkazují lidem, aby i nadále pravidla raději dodržovali.

Italský ministr pro regionální záležitosti Francesco Boccia v této souvislosti oznámil, že vláda požádá na 60.000 občanů, zda by mohli pracovat jako dobrovolníci a pomoci v zemi zajišťovat dodržování společenského odstupu. Dobrovolníci by měli mít na starosti rozptýlení davů, ale zároveň budou i pomáhat, například zajišťovat nákupy některým skupinám lidí, pro které jsou návštěvy obchodů obtížnější.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Smrt Morriconeho zasáhla celý svět. Vzpomínají na něj umělci i politici

07.07.2020 01:09 Aktualizováno Na italského hudebního skladatele Ennia Morriconeho vzpomínají umělci i politici z celého světa.…

Brutální útok na řidiče autobusu ve Francii. Odmítl lidi bez roušky, ti ho…

06.07.2020 22:46 Aktualizováno Terčem brutálního útoku se ve městě Bayonne na jihozápadě Francie stal řidič autobusu, který…

Německý soud zrušil uzavírku okresu zasaženého nákazou na jatkách

06.07.2020 21:17 Soud v Německu dnes zrušil uzavírku okresu Gütersloh ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko,…

Nová francouzská vláda bude bez kritizovaného ministra vnitra Castanera

06.07.2020 20:33 Francouzský prezident Emmanuel Macron do obměněné vlády nejmenuje nynějšího ministra vnitra…

Související:

Právě se děje

Další zprávy