Itálie prodloužila povinnost nosit roušky, otevření diskoték se odkládá

Italská vláda do 7. září prodloužila nařízení týkající se nošení roušek. Povinnost zakrývat si nos a ústa bude nadále platit v uzavřených prostorách, v hromadných dopravních prostředcích i venku, pokud není možné dodržet společenský odstup alespoň jeden metr, napsala dnes agentura DPA.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

Zakázaná budou dál také shromáždění většího počtu lidí. Itálie ohlásila za posledních 24 hodin 552 nových případů nákazy, což je největší denní přírůstek od konce května.

Od 15. srpna by podle agentury ANSA měly být v Itálii znovu povolené výletní plavby, ovšem za přísných bezpečnostních opatření. Pasažérům bude pravidelně měřena teplota. Cestující se také nebudou smět shromažďovat ve větším počtu v barech, restauracích a zábavních prostorách na palubě.

Sportovní stadiony zůstanou v Itálii pro diváky uzavřené. Otevření diskoték, plánované na polovinu července, bylo odloženo.

V posledních dnech rychle přibývají případy nemoci covid-19 v severoitalském regionu Benátsko (Veneto). Z 552 nově nakažených bylo 183 právě odtud, napsala agentura AP. Řada infekcí tam byla zjištěna u lidí, kteří se vrátili ze zahraničí, mimo jiné ze Španělska, Peru, Malty, Chorvatska či Řecka. "Dovolené představují riziko," prohlásil guvernér Luca Zaia.

Italské úřady se rovněž snaží omezit noční život na turistických ostrovech, jako je Capri, či ve městech jako Řím, Milán a Neapol, kde podle nich lidé nedodržují povinnost nosit roušky. Italské ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že průměrný věk nakažených klesl na 40, zatímco na počátku epidemie se pohyboval kolem 61.

Od začátku epidemie Itálie registruje 249.756 nakažených. Počet úmrtí pacientů s covidem vzrostl za poslední den o tři na 35.190.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německý expert nastínil další vývoj koronaviru. Prozradil, k čemu dojde…

30.09.2020 22:00 Aktualizováno Covidu se v dohledné době pravděpodobně nezbavíme. Podle německého experta je ale šance, že se…

Španělsko chystá uzavření měst včetně Madridu

30.09.2020 21:50 Španělsko dnes v rámci boje s koronavirem schválilo nová opatření týkající se cestování do měst…

Kaczyński bude vicepremiérem polské vlády, koalice si prochází krizí

30.09.2020 19:05 Aktualizováno Vlivný předseda polské vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński se stane členem…

Nizozemská vláda přehodnotila názor na roušky, doporučení se rozšiřuje

30.09.2020 18:33 Nizozemská vláda dnes doporučila občanům, aby nosili roušky na veřejných místech, kde není možné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama