Kněz propašoval do věznice devět mobilů v krabici tabáku

V Itálii přistihli kněze, který do věznice Carinola poblíž Neapole pašoval devět mobilních telefonů ukrytých v krabici s tabákem. Duchovní tvrdí, že o kontrabandu neměl tušení - prý chtěl jen udělat laskavost příteli, který žádal o předání zásilky jednomu z trestanců. Napsal o tom deník Il Mattino.

Věznice, ilustrační fotografie
doporučujeme

Pašování telefonů do věznic je v Itálii častým prohřeškem, a to zejména v těch věznicích, kde si tresty odpykávají příslušníci mafie. Pro ty je totiž klíčové, aby i při pobytu za mřížemi měli kontakt s ostatními a udrželi si vliv na dění venku.

"Tyto telefony jsou většinou z plastu a jsou tak malé, že detektorem kovů často projdou bez povšimnutí, tentokrát jich ale bylo tolik, že jsme je odhalili," řekl listu Il Mattino šéf odborů vězeňské stráže Giuseppe Moretti. "Za poslední rok jsme zabavili celkem tisíce takových přístrojů, které se lehce vejdou do dlaně," dodal.

Kněz Pierangelo Marchi tvrdí, že telefony se u něj ocitly omylem. Od známého prý dostal před cestou do věznice, kde měl odsloužit mši, krabici se zásilkou tabáku pro vězně a nezkoumal, co je uvnitř. Kromě telefonů balíček obsahoval také nabíječky, zjistili dozorci.

Způsoby, jak dostat do věznic zakázané telefony, které jsou pro trestance životně důležité, bývají dosti kuriózní. V dubnu například kdosi zkoušel do věznice Secondigliano u Neapole propašovat šest telefonů pomocí dronu, který měl přistát na dvoře v době vycházek. Dron však havaroval předtím, než se dostal k cíli.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Němci podporují částečné stažení vojsk USA, ukázal průzkum.

04.08.2020 12:29 Zatímco němečtí politici chystané stažení části amerických vojsk ze země většinou odmítají, mezi…

"Emeritní král" Juan Carlos I. opustil Španělsko. Podle médií je v…

04.08.2020 11:19 Bývalá hlava španělského království Juan Carlos I., který má nyní titul "emeritní král" a o kterém…

V Rakousku při převozu do galerie zmizel cenný obraz

04.08.2020 08:54 Rakouská policie vyhlásila pátrání po obraze Gerharda Richtera, jednoho z nejvýznamnějších…

Belgie překonala rekord v délce doby bez řádné vlády

04.08.2020 08:46 Belgie překonala vlastní rekord v délce období, kdy je stát bez vlády vzešlé z řádných voleb. V…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama