Koronavirus v Rakousku: Počet nově nakažených roste, ohniskem je Sankt Wolfgang

Rakousko dnes hlásí 119 nově nakažených za den. V hornorakouském turistickém letovisku Sankt Wolfgang je infikovaných už 62, z toho 56 pracovníků v cestovním ruchu.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

V pondělí rakouské úřady registrovaly 86 nově infikovaných - poprvé za šest dnů tak denní počet pozitivně testovaných s virem SARS-CoV-2 vzrostl o méně než stovku. Dnes se ovšem alpská republika vrátila k obvyklejším číslům.

Nejvíce nově nakažených hlásí Vídeň (36) a obě spolkové země sousedící s Českou republikou: Horní Rakousy (30) a Dolní Rakousy (23).

Dosud se přítomnost viru v Rakousku prokázala u 20.677 lidí a 713 jich s koronavirem zemřelo. V nemocnicích aktuálně pobývá 89 pacientů s koronavirem, z toho 15 na jednotkách intenzivní péče.

Novým rakouským ohniskem nákazy je nyní městečko Sankt Wolfgang u jezera Wolfgangsee. Z více než tisícovky testů tam byla infekce prokázána u 62 osob, což je o bezmála desítku více než v pondělí, informuje oe24.at.

Zasaženo bylo v Sankt Wolfgangu 17 hotelů a restaurací a jeden obchod. V blízkých obcích Ried/St. Gilgen a Strobl se infekce objevila ve dvou penzionech a na koupališti.

Mezi pozitivně testovanými je 56 pracovníků v cestovním ruchu, jeden turista z Rakouska a pět mladých lidí z okolí. Hornorakouská ministryně zdravotnictví Christine Haberlanderová řekla, že nyní jde o to situaci v Sankt Wolfgangu stabilizovat; v tomto ohledu jsou podle ní úřady na "dobré cestě".

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Belgii dál přibývá nakažených, Brusel chystá povinné roušky

06.08.2020 20:33 Aktualizováno V souvislosti s rostoucím počtem nových případů covidu-19 v Belgii se chystá Brusel nařídit povinné…

Deutsche Bank zlepšila výhled letošního vývoje světové ekonomiky

06.08.2020 19:53 Největší německá bankovní společnost Deutsche Bank dnes zlepšila výhled letošního vývoje světové…

Lékaři bez hranic se vrací na moře zachraňovat migranty, budou…

06.08.2020 18:15 Uprchlická trasa přes Středozemní moře zůstává jednou z nejsmrtelnějších na světě. Lékaři bez…

U Mauritánie se potopila loď se 40 migranty, přežil jen jeden

06.08.2020 17:59 Loď se čtyřmi desítkami běženců se potopila u břehů Mauritánie. Zachránit se podařilo jen jednomu z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama