Mládě klokana albína zmizelo z německé zoo, patrně ho někdo ukradl

Ze zoologické zahrady v Kaiserslauternu na jihozápadě Německa zmizelo mládě klokana albína. Úřady nevylučují, že malou samičku Milu, která byla atrakcí místní zoo, někdo ukradl, informovala agentura DPA.

Klokani albíni ze ZOO v německém Kaiserslauternu.
doporučujeme

Mila se narodila minulý měsíc. Naposledy byla spatřena ve své kleci ve středu ráno. Když zaměstnanci následující noc zoo zavírali, už tam nebyla, uvedla policie. "Vyšetřování vedeme všemi směry," řekla policie DPA. "Nemůžeme vyloučit, že byla ukradena," řekli.

Ředitel zoo Matthias Schmitt vyzval veřejnost, aby pomohla v pátrání po klokaní holce, která se sotva kdy vzdálila od své matky. Zoo také zveřejnila fotografii Mily a její matky, z jejíhož vaku vykukuje.

Podle Schmitta je nepravděpodobné, že by se malá klokanice stala obětí divoké lišky nebo jiného predátora. Nikde totiž nebyly nalezeny krvavé stopy.

Samotná zoologická zahrada do pátráním po mláděti pověřila dva myslivce se psy. "Veškerý personál zoo doufá, že Mila bude nalezena a že je zdravá," řekl Schmitt.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německý expert nastínil další vývoj koronaviru. Prozradil, k čemu dojde…

30.09.2020 22:00 Aktualizováno Covidu se v dohledné době pravděpodobně nezbavíme. Podle německého experta je ale šance, že se…

Španělsko chystá uzavření měst včetně Madridu

30.09.2020 21:50 Španělsko dnes v rámci boje s koronavirem schválilo nová opatření týkající se cestování do měst…

Kaczyński bude vicepremiérem polské vlády, koalice si prochází krizí

30.09.2020 19:05 Aktualizováno Vlivný předseda polské vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński se stane členem…

Nizozemská vláda přehodnotila názor na roušky, doporučení se rozšiřuje

30.09.2020 18:33 Nizozemská vláda dnes doporučila občanům, aby nosili roušky na veřejných místech, kde není možné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama