Na Baleárských ostrovech se budou znovu muset nosit roušky

Turisty oblíbené Baleárské ostrovy, kam patří i Mallorca a Ibiza, chtějí po víkendu zavést povinné nošení roušek. Opatření proti šíření koronaviru bude platit i v případech, kdy bude možné dodržet dostatečné rozestupy mezi lidmi. Zakrývat si nos a ústa však nebude nutné na pláži, píše agentura DPA.

Španělsko
doporučujeme

Roušky obyvatelé ostrovů ve Středozemním moři i návštěvníci nebudou muset nosit také v bazénech a při jídle a pití v restauracích, kavárnách a barech. Regionální vláda ještě projednává detailní pravidla restrikcí, která mají podle španělských médií začít platit v pondělí. Mimo jiné se očekává omezení počtu účastníků venkovních i vnitřních soukromých akcí.

Španělsko 21. června po několika měsících ukončilo výjimečný stav, v celé zemi poté začalo platit nařízení, které mimo jiné prodloužilo povinnost nosit roušky na veřejnosti, pokud nelze dodržet bezpečnou vzdálenost. Tato povinnost platila už od 21. května, bezpečná vzdálenost byla dva metry, od 21. června ji vláda zkrátila na 1,5 metru.

Na rozdíl od Katalánska, kde vláda kvůli novým ohniskům nákazy zavedla nošení roušek i v případech, kdy rozestupy dodržet lze, Baleárské ostrovy nezaznamenaly významný nárůst v počtu infekcí. Opatření je reakcí úřadů na nedbalé dodržování stávajících restrikcí na ostrovech, jež jsou známé pro svůj bohatý noční život, píše DPA.

Španělsko je pandemií jednou z nejhůře zasažených zemí v Evropě. Testy koronavirus prokázaly u více než 250.000 lidí, z nichž více bezmála 28.400 v souvislosti s covidem-19 zemřelo. Nových případů celostátně ubývá od půlky května.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rakousko varuje před cestami do Chorvatska, nákaza covid-19 se šíří…

14.08.2020 22:00 Aktualizováno Kvůli rostoucímu počtu případů nákazy koronavirem vydalo dnes Rakousko nejvyšší stupeň varování…

Evropské země kvůli covidu opět omezují cestování, počty nakažených rostou

14.08.2020 21:09 Některé země za poslední den zaznamenaly rekordní nárůst počtů nakažených koronavirem - Rakousko,…

EU zavede sankce vůči Bělorusku

14.08.2020 20:43 Ministři zahraničí Evropské unie se dnes na mimořádné videokonferenci dohodli na tom, že…

Počty nakažených rostou i v Itálii, za den skoro 600 nemocných

14.08.2020 19:43 V Itálii v posledních dnech opět rostou počty nově odhalených případů nákazy koronavirem, za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama